prokrastinace

Konec prokrastinace! Začněte teď a tady.

Pojem prokrastinace označuje neustálé oddalování plnění úkolů nebo dalších povinností. Často se stává, že místo toho, abyste konečně dodělali danou věc, najdete si jiných deset činností, které najednou musíte nutně udělat. Že je vám to povědomé? Skončete s prokrastinací a začněte něco dělat hned!

Prokrastinace se vám může vloudit i do oblasti vašeho podnikání. Ať už se samotným vymyšlením či vytvořením značky, nebo s jejím následným fungováním. Přitom existuje několik zaručených rad, jak se prokrastinaci velkým obloukem vyhnout.

Malé krůčky, žádná prokrastinace

Musíte napsat diplomovou práci, vyplnit daňové přiznání nebo vytvořit faktury? Zkuste tyto zdlouhavé činnosti rozdělit do malých kroků, které pro vás bude snadnější plnit. Věřte, že budete mít skvělý pocit, když si i malý nepatrný úkol splníte. To vás poté namotivuje do další práce. Postupujte po těch nejmenších částech až dojdete ke splnění celého úkolu.

Mohlo by vás zajímat: Jak se motivovat k podnikání?

Vytvořte si příjemné konotace

Dalo by se říct, že spojíte příjemné s užitečným. Zkuste svou povinnost spojit s něčím, co vám udělá radost a navodí ve vás pocit pohody. Musíte zaplatit faktury nebo vyřídit všechny e-maily? Zkuste se přesunout do nějaké kavárny s dobrými zákusky a uvidíte, že se vám práce bude dělat mnohem lépe.

Vypněte internet

Respektive si ztlumte všechny sociální sítě a upozornění. Dejte si alespoň hodinu bez rozptýlení a soustřeďte se čistě na to, co musíte udělat. Zkuste se motivovat tím, že čím dříve to uděláte, tím dříve si budete moci v klidu přečíst knihu, podívat se na film nebo jít ven s přáteli.

Přečtěte si také:

Vyplatí se podnikání v dnešní době?
Poslech hudby při práci
Nemusíte snášet špatného šéfa, buďte sami sobě šéfem!