Práce na dálku je stále častější – jak se k ní propracovat?

Práce na dálku je stále častější – jak se k ní propracovat?

Heslo, že práce není místo, ale činnost, dává smysl stále více lidem. Práce na dálku přináší velké množství možností a svobody, ale také míru zodpovědnosti a důvěry. Tento způsob života je zejména u mladých lidí stále oblíbenější, protože umožňuje skloubit volný čas a potřebnou práci. Jak se dá práce na dálku dosáhnout?

Volnost, svoboda a možnost pracovat odkudkoliv, což vede k velké míře cestování a poznání. To vše nemusí být výhody pouze pro daného zaměstnance, ale i jeho zaměstnavatele. Spokojený zaměstnanec, který poznává nové kultury a země, je totiž mnohem více zapálený a kreativní. Dokáže těžit ze svých nových zkušeností a předávat je dál. Rozhodně je také spokojenější, a tudíž i ochotnější dělat věci navíc. A to vše nemusí dělat jen jako živnostník, ale opravdu jako váš zaměstnanec.

Přečtěte si také: JSTE DOBŘE PŘIPRAVENÍ NA ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU?

Home office, freelance, nomád

Takzvané digitální nomádství je velmi často věcí freelancerů, živnostníků a podnikatelů. Tato příležitost se dá přitom bez problémů spojit i se zaměstnaneckým poměrem. Stačí mít pouze vedení, které má otevřenou mysl a je na podobné vlně. Home office je přeci stále běžnější součástí pracovních poměrů, tak proč byste nemohli být na home office třeba na Madeiře nebo na Bali?

Orientujte se na úkoly

Důležitá je především vzájemná důvěra. Zaměstnavatel musí vidět, že uděláte stejnou ne-li více práce, i když nebudete sedět v kanceláři. Je lepší orientovat se na plnění úkolů, než na počítání hodin. To je totiž velice relativní a opravdu nemáte jak dokazovat, že jste doopravdy seděli v kuse 8 hodin u počítače. Proto se předem domluvte na způsobu, jakým budou nutné úkoly plněné.

Spokojenější budou ve výsledku všechny strany, protože výkon bude minimálně stejný. Často je ale mnohem vyšší.

Přečtěte si také: Vyměňte korporát za vlastní podnikání