motivace k podnikání

Jak se motivovat k podnikání?

Motivace je základ úspěchu, a to úplně ve všem. Pokud není motivace a chuť něco opravdu dělat, pak je to bohužel předem prohraný boj. Zkuste se zamyslet nad tím, jaká je vaše osobní motivace pro podnikání. Láká vás svoboda, větší výdělek, chcete ukázat světu to, co umíte? Nebo ještě sami nevíte? My vám dnes motivaci pomůžeme najít.

Nezávislost

Asi největší motivací pro vás bude absolutní svoboda a nezávislost. Nemáte nad sebou žádného šéfa, který vám bude říkat, co dělat, v kolik máte přijít a jak dlouho musíte pracovat. Právě nadřízený bývá často člověkem, který ubíjí vaši kreativitu a brání vám v osobním růstu. Pokud se stanete podnikatelem, bude to jen na vás, jak s časem a svými schopnostmi naložíte. Samozřejmě, že to přináší i svá rizika, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Přečtěte si také Užitečné tipy, díky kterým se vyhnete začátečnickým chybám.

Kreativita a seberealizace

V podnikání se můžete stále učit, rozvíjet a dávat prostor své vlastní kreativitě. Pokud navíc podnikáte v oblasti, která vás baví a jste si v ní jistí v kramflecích, máte vyhráno. Budete se cítit mnohem spokojenější a šťastnější, když se budete realizovat v něčem, čemu věříte a co vám dává smysl. Rozhodně vás to přivede k pocitu naplnění a o to víc budete chtít podnikat dobře a postavit si na svém jméně úspěšnou značku.

Čas

Jednou z dalších nesporných výhod, které vás mohou motivovat k podnikání, je časová flexibilita. Jsem zkrátka pánem svého času, nemusíte vypočítávat, kolik dní dovolené vám ještě zbývá. V podnikání nemusíte sedět v kanceláři, často jen pro formu, od určité hodiny až do skončení pracovní doby. Jako podnikatel si sám určíte, co vám vyhovuje více – jestli jste spíše ranní ptáče, nebo sova. Nemusíte se stresovat, pokud zaspíte nebo jste objednání k doktorovi. Volný čas navíc přispívá i tomu, že si mnohem častěji uděláte prodloužený víkend nebo začnete ráno dělat nějakou aktivitu navíc. Všechno tohle přispívá k vašemu psychickému zdraví a oddaluje pocit vyhoření.

Mohlo by vás zajímat: Jak být po ránu produktivnější?