Podnikání na mateřské dovolené je novým trendem

Možná jste i už všimli, že nových podnikatelských konceptů, které rozjely maminky na mateřské dovolené se vyrojilo jako hub po dešti. Některé ženy na mateřské se už do práce nechtějí nebo dokonce nemůžou vrátit, a proto raději volí cestu vlastního podnikání na mateřské dovolené. Jaké jsou ty nejlepší důvody?

Flexibilita

Jednou z předností je zkrátka časová flexibilita. Zaměstnavatel nebude čekat, až vychytáte čas, kdy bude zrovna dítko spát. Čas je na mateřské dovolené to nejcennější, a tak se pro mnoho maminek může stát také vodítkem k podnikání na vlastní pěst. I když je dítě starší, není lehké vyladit dobu, kdy jej musíte kupříkladu vyzvednout ze školy a kdy jste ještě v práci.

Dobré nápady

Velmi často právě doma přijdete na to, na co by muži nikdy nepřišli. Najdete díru na trhu, kterou se rozhodnete zaplnit, a nemusí se nutně jednat o oblast spojenou s dítětem.

Přečtěte si také: Jak se motivovat k podnikání?

Jste svým vlastním pánem

Jedna z otázek na pohovoru bývá velmi často to, kdy se chystáte mít děti. Zaměstnavatelé už od začátku počítají s tím, že půjdete na mateřskou dovolenou, proto vás ani nemusí zaměstnat a nebo vám přináší různé nevýhody. Například vám neumožní zkrácený úvazek nebo home office, jakmile jej s dítětem budete potřebovat. To vás vlastně donutí dříve či později práci opustit.

Ve svém vlastním podnikání můžete mít dětí, kolik jen chcete a žádný zaměstnavatel vás omezovat nebude.

Mohlo by vás také zajímat: Konec prokrastinace! Začněte teď a tady.