začátky podnikání

Jak přežít začátky podnikání

Už vás nebaví být něčím zaměstnancem a tvořit pro někoho jiného? Jak začnete s podnikáním a jak žít na volné noze co nejvíce bezpečně a bez rizik? Začátky podnikání nejsou lehké, ale stojí za to.

Dobrý nápad

Na začátku to chce velkou dávku přemýšlení, v čem podnikání rozjedete. Na trhu existují díry, které se můžete pokusit zaplnit, nebo naopak navážete na nějakou tradiční oblast. Dopředu si zmapujte terén dané oblasti, konkurence i zákazníků. Všechny tyto faktory vám pomůžou se směřováním byznysu správným směrem.

Hlavně odvahu

Dalším krokem je zkrátka rozhodnutí, že chcete podnikat, být na volné noze a oprostit se od světa zaměstnání. Jedná se o nejdůležitější krok, před kterým si stanovte všechna rizika, plány, možné varianty, kam celý byznys povede. Připravte si všechny potřebné věci, jako je administrativa, kapitál, produkty či služby, cenotvorbu a marketingové nástroje v podobě webovek a sociálních sítí.¨

Přečtěte si také: České startupy navzdory krizi v Česku rostou

Začátky podnikání potřebují trpělivost

Na začátku musíte být hodně trpělivý. Pořádný rozjezd trvá kolem 2 let. Nemusíte se ale nikam honit, dobré věci zrají pomalu, ale pak sklidíte ovoce. Vybudujte si na trhu nějaké postavení, základnu zákazníků a dobré jméno. Jakmile zvládnete první rok života vašeho podnikání, budete se pomalu oprošťovat od původní hory práce.

Franšíza

Pokud si chcete svou cestu trochu ulehčit, investujte do podnikání, které přeskočí některé zmatené prvotní fáze. Franšíza je konceptem, ve kterém povedete podnik s již zavedeným jménem, získáte taky přesné pracovní postupy, manuály a podporu franšízora.

Přečtěte si také: S franšízou nešlápnete vedle