umělá inteligence

Umělá inteligence ovládne svět mnoha povolání. Netýká se vás to také?

Pojem umělá inteligence v posledních týdnech vládne světu. Z mnoha oblastí podnikání a profesí přichází pochopitelné obavy o to, zda bude v jejich činnosti v budoucnu vůbec potřeba člověk, nebo jej plně nahradí AI.

Obrázek, text i dokument během pár vteřin

Grafici, copywriteři, programátoři, ale i běžná administrativa. Ti všichni se začínají obávat síly, kterou představuje umělá inteligence. Ačkoliv běžný laik neporozumí tomu, jak funguje a že vlastně představuje potenciální riziko, je pro něj uživatelsky jednoduchá. Stačí zadání požadavku a během pár vteřin vám vypadne hotový obrázek, text na web nebo vyplněný a opravený dokument. A to jsme teprve na začátku. Technologie se samozřejmě stále vyvíjí a s nimi u umělá inteligence. Kam až vlastně může dojít?

Automatizované programování

Odborníci na umělou inteligenci zmiňují, že v budoucnu může být programování plně automatizované. Už nyní probíhá na mnoha univerzitách proměna takto směřovaných oborů. Dochází například ke zjednodušení vývojářské práce, neboť těžší úkony už zastane právě AI.

Přečtěte si také: Bezpečnost práce jako stále důležitější téma.

Manufaktura a umělá inteligence

Všichni se také shodují na tom, že umělá inteligence odbourá především rutinní úkony, které jen zdržují danou činnost, ale zároveň k nim není potřeba lidský faktor v podobě přemýšlení a podobně.

Můžeme říct, že se tedy aktuálně stává AI takovým naším podřízeným dělníkem, kterému pokyneme, co je nutné udělat, a on tento úkol splní. Zároveň od něj nemůže očekávat nic víc ani míň, nikam nás neposune, nenajde nový způsob řešení, což může být pro některé žádoucí.

Přečtěte si také: BOZP se prodává pořád, dokonce i během krize.