firmy se snaží pracovat eticky

Myslete ve firmě eticky

Určitě jste si všimli, že stále více firem se v dnešní době chlubí svou udržitelností a eticky mířenou prací. U mnohých je to pravda, u větší části pouze marketingový tah na zákazníka. Firmy si totiž všimli, že je velmi moderní a trendy zabývat se otázkami ohledně životního prostředí, ale i etiky práce. Otázkou je, jakým způsobem zjistí koncový zákazník, kde se nachází skutečnost?

Udržitelnost

Udržitelné materiály, které vydrží delší dobu. Střihy, barvy a kvalitní způsoby zpracování, které zajistí, že se omezí výroba konzumních produktů, které jsou levné a zanedlouho jsou nepoužitelné. Udržitelností se teď nejvíce ohánějí módní řetězce a přesvědčují své zákazníky o tom, jak využívají již použité látky a podobně. Dalším faktorem, kromě výroby nadbytků, je také uhlíková stopa, která tímto chrlením vzniká. Pokud vás zajímá, jakou uhlíkovou stopu zanechávají velké firmy u nás i ve světě, nebo dokonce vy sami, podívejte se na web www.uhlikovastopa.cz

Přečtěte si také: Franšízy v Česku se stále rozrůstají.

Firmy eticky

Přemýšleli jste někdy nad tím, v jakých podmínkách pracují lidí, kteří spotřební zboží vytvářejí? Jak mohou být produkty vůbec takto levné? Odpovědí jsou nedostatečné pracovní podmínky nebo využívání dětí. Abyste zjistili, zda značky, jejichž zboží nakupujete, přemýšlí eticky, stáhněte si aplikace GooGuide. Ta prověřuje stovky tisíc produktů různých značek a ukáže vám pouze ty bezpečné.

Přečtěte si také: Umělá inteligence ovládne svět mnoha povolání, ale BOZP se nedotkne.

Platforma Free2Work vám pomocí naskenování čárového kódu ukáže, jaký postoj zaujímá daná značka k nucené dětské práci nebo pracovním podmínkám svých zaměstnanců.