franchising

Chcete vstoupit do světa byznysu? Dejte šanci franchisingu

Vstoupit do světa byznysu chce dnes drtivá většina z nás. Důvodem je touha po nezávislosti a touha po osobní svobodě, možnost plánovat si to, jak využijeme svůj čas. Mnozí lidé si však neuvědomují, že podnikání není procházka růžovým sadem. Chce to vytrvalost a trpělivost, jen to přináší úspěch. Z počátku je nutné vymyslet název podniku nebo službu, kterou budeme nabízet ostatním. Nebo můžeme dát šanci franchisingu.

Jestliže nechcete rozjet byznys od úplného začátku, protože třeba nemáte dostatek nápadů, můžete využít franchising, což je způsob podnikání založený na licenční smlouvě, díky které je možnost otevřít si pobočku už fungující firmy či značky, kterou lidé zkrátka znají a navštěvují. Najednou vám ubyde řada nutností, jako je investice do propagace nebo snaha udržet firmu z počátku nad vodou, než si najde své klienty.

O franchisingu se tedy ne nadarmo říká, že je to největší podnikatelská příležitost často přirovnávána k nástupu do už rozjetého vlaku.

Výhody franchisingu

Pokud se rozhodnete pro svou vlastní franšízu, budete překvapeni řadou výhod. Jak jsme zmínili, najednou nebudete muset investovat tolik do propagace a nebudete muset s námahou hledat své klienty, kteří by se třeba stali stálými zákazníky. Pobočku, kterou otevřete, lidé už budou moc dobře znát, budou ji navštěvovat a konkurence ve vás bude vidět hrozbu.

Pro kterou franšízu se rozhodnout?

Pravdou ale je, že franšíz je dnes na trhu mnoho. Firmy se tímto způsobem snadno rozšiřují a rozvíjí. Vybrat si tedy jednu z nabízených franšíz není zrovna nic snadného. Naším tipem je firma Extéria Market, která se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti BOZP a PO. Míst na otevření nové pobočky v České republice už není mnoho, proto neváhejte a zvolte právě tuto franšízu, z níž neprohloupíte. Poradenství v BOZP a PO se bude hledat i nadále, navíc je zde zaručený úspěch díky pětiletému ověření franšízy na českém i slovenském trhu. Rozhodující mohou být i kladné reference a recenze firmy.