Roboti v České republice. Jaké povolání obsadí nejdříve?

Roboti v České republice. Jaké povolání obsadí nejdříve?

Jelikož Českou republiku stále trápí zaměstnanecká krize a zaměstnavatelé nemají kým obsadit volné pracovní pozice, nabízí se jedna možnost, a sice investovat do robotů. Díky zaměstnanecké krizi by tak robotizace přišla do České republiky mnohem dříve, než se původně předpokládalo. Samozřejmě ne všechny firmy mají zatím prostředky na tento krok, ale dá se předpokládat, že tento krok se stane brzy nevyhnutelným. Podívejme se proto na to, jaké profese budou roboti obsazovat nejdříve a kdo tím pádem přijde nejdříve o práci, jelikož ji roboti budou vykonávat lépe.  

Máme pro vás hádanku, víte, co mají společenského recepční, taxikář a pojišťovací agent? To, že je zanedlouho nahradí roboti. Právě tato tři povolání budou brzy nahrazeni roboty, tudíž lze říct, že právě tyto tři obory se zcela ze světa vytratí. Samozřejmě to nejsou jediná povolání, takových profesí je bohužel mnohem více.  

Do čtyřiceti let zmizí i číšníci a kuchaři 

Pokud studujete na hotelové škole, není to možná studium, které vás bude provázet do konce života, jelikož se bude podílet na vašem zaměstnání. Je pravděpodobné, že tuto školu podstupujete zcela zbytečně. Podle odborníků budou další nahrazení také kuchaři a číšníci, ti by měli být nahrazeni do zhruba čtyřiceti let.  

Tuto domněnku potvrzuje fakt, že v kuchyních se stále častěji pracuje s moderními technologiemi, kteří nahradí opravdu několik zaměstnanců v gastronomii. Podle jasného a přesného zadání budou moct roboti v budoucnu obsadit gastronomický obor jako takový.  

Jaké obory nebudou obsazeny? 

Samozřejmě ne všichni se musí o svou budoucnost bát. Najdou se i ti, kteří budou stále potřeba. Jsou to odborníci v informačních technologiích, také obory, k nimž je potřeba osobní péče, kritické myšlení nebo reakce na nečekané situace.