V čem byste měli jít na pohovor? Anna Wintour radí

V čem byste měli jít na pohovor? Anna Wintour radí

Pohovory jsou klíčové při získávání budoucího zaměstnání. Na pohovorech se rozhodně musí na první pohled udělat dobrý dojem, ten hraje při rozhodování o obsazování pozice důležitou roli. První dojem se však skládá nejen z milého a přívětivého úsměvu a pozdravu, ale také v něm hraje důležitou roli to, co máte na sobě. Rozhodně nesmíte přijít ve vykasané a pomačkané košili nebo teniskách, to se opravdu nesluší. Raději poslechněte rady Anny Wintour, která je dnes jednou z nejvlivnějších žen v módním průmyslu.  

Anna Wintour je také dlouholetou šéfredaktorkou oblíbeného amerického časopisu Vogue, který se v nedávné době dočkal také české verze. Ona sama tvrdí, že drtivá většina lidí, co chodí na pohovory, nemají na sobě nic, co by jim sedělo nebo co by jakýmsi způsobem korespondovalo s jejich osobností.  

Ona sama je zastáncem názoru, že při pohovoru není až tak důležité oblečení. Nemusíte tedy na sobě mít nic drahého ani značkového. Člověk by se měl obléknout podle ní tak, aby se v tom cítil pohodlně a aby se v tom cítil příjemně. Nepohodlné oblečení může jen zkazit první dojem a to, co předvede na pohovoru.  

Nesnažte se být tím, kým nejste 

Budoucí práci budou odvádět schopnosti, ne to, co máte na sobě. Proto se nesnažte o to být tím, kým doopravdy nejde. Vezměte si to, v čem jste pohodlní a v čem si připadáte přirozeně a autenticky. Pohodlné oblečení a dobrý pocit z toho, že máte na sobě to, co máte rádi, se podílí na tom, jak dopadne pohovor, jež podstupujete.  

Anna Wintour také kdysi řekla, že když si budete hrát na něco, čím ve skutečnosti nejste, službu vám to neudělá.  

Když se cítíte dobře v šatech, jděte na pohovoru v šatech 

A to mluvíme i o mužích. Sama šéfredaktorka zmiňovaného časopisu totiž kdysi přijala muže, který přišel v šatech a s kabelkou.