CRM

5 důvodů, proč se prodejce neobejde bez CRM systému

Identifikovat cílovou skupinu zákazníků a uspokojit jejich potřeby. Úkoly, se kterými se dnes a denně potýkají nejen prodejci zboží, ale také poskytovatelé služeb. Spoustu úkonů si přitom mohou usnadnit implementací vhodně zvoleného CRM systému. Pokud vám stále není jasné, proč si základní nástroj managementu řízení vztahů se zákazníky pořídit, začtěte se do následujícího seznamu výhod.

1) Konečně bezpečné úložiště dat

Zapomeňte na nespočet souborů – jednotlivých dokumentů, poznámky v telefonu a papírky rozházené po pracovním stole. Do CRM systému „nacpete“ všechna data, která kdy v souvislosti s podnikáním budete potřebovat. Budete je mít vždy po ruce a hezky pod jednou střechou.

2) Plánování času jako profík

Co je CRM zřejmě víte, ale možná si nedokážete představit, do jaké míry vám může ušetřit čas. Umožní vám optimalizovat denní rozvrh a upřednostnit důležité úkony, aby si zákazníci nepřipadali na vedlejší koleji. V konečném důsledku se jim budete věnovat mnohem více, což se projeví na zisku.

3) Reporty snadno a rychle

Bez přehledných reportů se business posouvá na další úroveň těžko. Ať už pro vlastí účely, nebo pro vedení, stačí párkrát kliknout a budete mít k dispozici přehledy všech klíčových oblastí. Automatizovaný a transparentní reporting si zamilujete.

4) Konec hledání, začátek cílení

Bez CRM systému je prodej o hledání vhodných zákazníků. S CRM systémem a možností segmentace dat stačí zatrhnout příslušná kritéria – hned vám bude jasné, kdo je vaše cílová skupina.  Ušetříte hodiny práce a zvýšíte pravděpodobnost úspěšného prodeje.

5) Přestanete zapomínat na důležité události

Desítky klientů, stovky e-mailů… není divu, že ztrácíte přehled o aktuálním dění. CRM software je obvykle vybaven sdíleným kalendářem, e-mailovými notifikacemi a dalšími užitečnými nástroji, díky kterým už na nic důležitého nezapomenete vy, ani vaši kolegové.

Chcete se o problematice customer relationship managementu dozvědět více? Sledujte tento CRM blog plný praktických tipů a informací o aktuálních trendech.