Rozšíření pro Chrome, které vám pomůže neprokrastinovat

Rozšíření pro Chrome, které vám pomůže neprokrastinovat

O prokrastinaci jste jistě slyšeli. Je to jev, se kterým se potýká nebo v minulosti potýkal naprosto každý, i když řada lidí vlastně neví, co to je. Prokrastinace je chorobné odkládání povinností. Zkrátka a dobře potřebujete uklidit dům, ale necháte do na později a jdete radši sledovat oblíbený pořad v televizi. Prokrastinace je však bohužel zabiják lidské produktivity, proto se s ním musí umět bojovat. Do boje s prokrastinací se rozhodl vstoupit i prohlížeč Chrome, který zavedl několik rozšíření, která je možné si stáhnout a která vám pomohou s prokrastinací bojovat.  

Pokud tedy pracujete z pohodlí domova, neváhejte a stáhněte si do prohlížeče Chrome minimálně níže zmíněná rozšíření, která vám pomohou udělat daleko více práce než v minulosti. Prokrastinace nebude mít šanci.  

Noisly 

Máte problém se soustředit? Tak si stáhněte rozšířené zvané Noisly. Jedná se o zvuky, které pomáhají soustředit se a koncentrovat se. Můžete si vybrat z mnoha zvuků, na výběr máte třeba zvuky deště, bouřky také třeba vítr. Je však na vás, jaký zvuk budete poslouchat. Určitě si ale najdete ten, co vás uklidní a díky kterému se dostatečně soustředíte.  

Forest 

Prokrastinace mnohdy nedovolí člověku pracovat ani pětadvacet minut v kuse. S rozšířením od Chromu to však půjde snadno. Pokud budete pracovat pětadvacet minut v kuse, za odměnu vám v rozšíření Forest vyroste stromeček. To vás rozhodně nakopne pracovat v kuse aspoň zmiňovanou necelou půlhodinu.  

Stay Focused  

Či v překladu: zůstaň koncentrovaný. Rozšíření Stay Focused v prohlížeči Chrome vám umožní buď zablokovat, nebo aspoň časově omezit čas požírající stránky. Nebudete mít tedy rozptylováky, budete v kuse pracovat aspoň po dobu nastaveného času. 

Todoist 

Mít před sebou i v prohlížeči TO-DO list je rozhodně skvělé. Stáhněte si proto rozšíření Todoist, díky kterému budete mít neustále před očima splněné a nesplněné úkoly a cíle.