Sazce se vloni dařilo. Stouply jí tržby na třináct miliard

Sazce se vloni dařilo. Stouply jí tržby na třináct miliard

Kdo by si jednou za čas nevsadil na své vlastní štěstí? Loterie nebo losy využívá občas každý z nás, každý se chce stát miliardářem, ale jen málokomu se to díky loterii podaří. Podle všeho však své štěstí začalo zkoušet stále více a více lidí. Potvrzují to tržby loterijní společnosti Sazka, která vloni utržila více jak třináct miliard korun. Samozřejmě firma peníze jen nepřijímala, ale také je vyplácela. Dohromady svým výhercům a dříve sázejícím vyplatila přes šest a půl miliardy korun. Jaké loterie na to byly nejlépe a jedná se o velký meziroční růst? 

Nejlépe je podle všeho na tom evropská loterie Eurojackpot, která se losuje vždy v pátek, a to mezi osmou a desátou hodinou večerní. Sumy, které se zde dají vyhrát, jsou daleko vyšší než sumy v české Sportce, jelikož se vklady sčítají ze všech evropských zemí, kde hra probíhá. Češi si v loterii Eurojackpot vloni vsadili skoro dvě miliardy korun, a to je o více jak padesát procent více než předloni.  

I když byl Eurojackpot velkým lákadlem, klasická Sportka je stále oblíbenější. Dokazuje to i fakt, že se za Sportku utratilo skoro šest miliard korun. Ani losy na tom nebyly špatně. Lidé tento drobný hazard také milují, prodej stíracích losů se zvýšil o více jak padesát procent.  

Proč rostou tržby společnosti Sazka? 

Otázkou nyní je, proč jsou tržby společnosti Sazka stále vyšší. Důvod je podle všeho na straně inovací, které firma svým klientům poskytuje. Zákazníci najednou mohou sázet přes internet, navíc mnohá losování jsou zpestřená o zajímavé ceny, jako jsou automobily nebo byty v hodnotě několika milionů. K této formě hazardu však lidi přináší i fakt, že ceny (jak jídla, tak nemovitostí) stále rostou, Sportka či jiné loterie tak mohou být pro mnohé spásou.  

Jaká byla loňská nejvyšší výhra? 

Během loňského roku se vyplatilo více jak 275 milionových výher, nejvyšší výhra byla přesahovala 92 milionů korun. Druhá nejvyšší byla o čtyřicet milionů korun nižší.