zakládání firmy

Při zakládání firmy nemusíte zešedivět. Zjednodušte si to!

Některé společnosti na trhu poskytují již poměrně dlouho zajímavou službu, o které ale stále mnoho začínajících podnikatelů neví. Jedná se o tzv. prodej ready made společností. Díky tomu si můžete velmi usnadnit mnohé úkony, které jsou obvykle spojeny se založením společnosti. Má to výhodu také v tom, že založení společnosti předáte do rukou expertům, kteří se tím dlouhodobě zabývají.

Svěřte se do rukou profesionálů

Právě přístup a celková profesionalita je to nejdůležitější, podle čeho se rozhodujte při výběru firmy, která vám pomůže se založením vaší nové společnosti. Asi nejoblíbenějším druhem společností u nás je klasické „eseróčko“. Založení s.r.o. v ČR, je totiž asi tou nejjednodušší možností, jak se dostat u nás k vlastní firmě. Na druhou stranu také tento proces vyžaduje řadu administrativních úkonů, a pokud je přenecháte firmě, která v tom umí tzv. chodit, tak tím zejména:

  • Šetříte svůj čas
  • Šetříte své peníze

A to je to, co je hlavním benefitem těchto služeb. Díky tomu, že založení společnosti za vás obstarají profesionálové, se také vyhnete faktickým i formálním chybám. Ty by totiž mohly celý proces založení společnosti zkomplikovat a prodražit. A je téměř jisté, že pokud toto je vaše první založení organizační složky, tak byste nějaké chyby pravděpodobně udělali. Díky odkupu ready made společnosti toto nehrozí.

Co to je vlastně ready made společnost?

Ready made společnost jako taková je vlastně firma, která byla založena za účelem prodeje. Již fakticky existuje a nyní bude potřeba pouze dokončit přepis na vaši osobu, zapsat do obchodního rejstříku jak vás, tak vaše případné společníky. Souvisí s tím ale samozřejmě celá řada dalších administrativních úkonů. To vše jsou firmy, které se zabývají zakládáním společností, schopny za určitý poplatek zajistit. Tento poplatek je nevelký, vzhledem k tomu, že vás takové firmy provedou celým procesem, většinu věcí udělají za vás a na vás bude pouze především podepsat některé dokumenty, které se bez vašeho autogramu zkrátka neobejdou.