Triky, jak vyladit svůj Google kalendář

Triky, jak vyladit svůj Google kalendář

Google kalendář v současné době využívá hodně lidí. Vždyť je to možnost, jak spravovat svůj pracovní týden z telefonu. I když se najdou ti, kteří zůstávají věrní klasickým papírovým diářům, najdou se milovníci Google kalendáře, kteří si bez něj nevědí rady, kteří mají v tomto kalendáři doslova celý svůj pracovní život. Pokud i vy používáte Google kalendář, nabízí se otázka, zdali ho máte vyladěný, zdali používáte všechny jeho funkce, které vám nabízí. Pokud ne, přinášíme několik triků, jak si svůj Google kalendář vyladit.  

Stejně jako si lze vymalovat klasický papírový diář, vymalovat si můžete také Google kalendář, kde je mnoho barev, díky nimž oddělíte či rozlišíte povinnosti spjaté s prací, s osobním životem nebo také povinnosti spjaté s domácností. To však není to jediné, co v Google kalendáři oceníte a co pravděpodobně budete hojně využívat.  

Nastavte si denní agendu v e-mailu 

Pokud společně s Google kalendářem používáte také gmail, určitě byste si měli nastavit denní agendu, která vám do emailu vždycky přijde. Pokud chcete dostávat emaily se shrnutím vaší celodenní agendy, můžete si to nastavit v Nastavení, a to konkrétně pod sekcí Obecná oznámení.  

Uspořádejte si Google kalendář dle sebe 

Je na vás, jestli budete mít kalendář klasicky sedmidenní nebo jestli si schováte víkendy, aby byl kalendář o něco přehlednější. Stejně tak si můžete nastavit, aby se vám objevovaly jen tři dny dopředu, nikoli sedm dnů dopředu. Je to skvělé v případě, když se nechcete stresovat úkoly, které vás čekají za několik dnů.  

Vyzkoušeli jste světový kalendář? 

Pokud patříte k lidem, kteří mají šéfa v zahraničí, pak se vyplatí nastavit si i světový kalendář. V Nastavení si zkrátka najedete na možnost Zobrazovat časové pásmo. Je to skvělá vychytávka v případě, že budete se šéfem vést online rozhovor a budete každý na jiné straně zeměkoule.