Přemýšlíte nad založením spořícího účtu? Víme, kdo je lídrem na trhu

Přemýšlíte nad založením spořícího účtu? Víme, kdo je lídrem na trhu

Rozhodli jste se udělat něco pro svou lepší budoucnost a chcete si založit spořící účet, kam byste každý měsíc posílali nějaké peníze z výplaty? Vytvořit si spořící účet je bezesporu dobrý nápad, otázkou ale je, u koho si tento spořící účet vytvořit. Přece jen v současné době je na finančním trhu nespočetné množství poskytovatelů, kteří vás lákají na nejvýhodnější a nejlepší podmínky vůbec. Jenže ne každý poskytovatel spořícího účtu je férový a ne každý pro vás chce to nejlepší. Přinášíme proto seznam nejlepších poskytovatelů spořících účtů, tedy těch, kteří se dnes hrdě označují za lídry na finančním trhu.  

Založit si spořící účet je rozhodně skvělé, je to daleko lepší, než abyste své peníze schovávali pod polštář, kde by nedocházelo k žádnému hodnocení. Pokud jste se rozhodli založit si vlastní spořící účet, doporučujeme vám do něj vkládat co měsíc tolik, kolik vám rozhodně nebude chybět. Peníze navíc byste měli mít i na svém běžném účtu, kdyby došlo k mimořádným nákladům, které často přichází v době, kdy to nejméně čekáte.  

Abyste se nevložil i do rukou poskytovatele finančních produktů, na kterého není spolehnutí, rozhodli jsme se vám vypíchnout lídry na trhu, kteří se dnes hodnotí jako nejlepší.  

Reiffeisenbank 

Jedním takovým poskytovatelem je Reiffeisenbank, kde najdete suverénně nejvyšší zvýhodnění sahající až do tří procent. Úroková sazba však platí zejména pro nové klienty, a to prvních šest měsíců, poté dojde ke snížení zvýhodnění.  

ING Bank 

Velmi vysoký úrok je také ve spořícím účtu ING Konto, který nabízí ING Bank. Zatímco noví klienti mají nárok na zvýhodnění i prvních tří set korun, u stávajících klientů je úroková sazba vylepšována každým dalším vkladem.  

Sberbank 

Velmi výhodný úrok pohybující se kolem půl procent nabízí také Sberbank. Je zde ale možnost úrok navyšovat až do jednoho procenta.