Návyky, které přinesou finanční svobodu

Návyky, které přinesou finanční svobodu

Rozhodli jste se, že ve čtyřiceti letech už nebudete muset pracovat, protože budete mít tak velkou finanční rezervu, že pracovat nebudete muset? Pokud jste dospěli k tomuto rozhodnutí, možná se ptáte, jak toho dosáhnout. Je nutné, abyste měli vytvořené dostatečně velké finanční rezervy, případně zdroje, které vám budou finanční rezervu neustále zvyšovat, i když vy pracovat nebudete. Důležité je tedy spořit, toho však dosáhnete jen díky návykům, které se vybudujete už nyní. To, co uděláte dnes a jaké návyky si dnes vybudujete, se budou výrazně podílet na životě, jaký budete žít ve čtyřiceti letech. A bude to, panečku, skvělý život, pokud už ve čtyřiceti nebudete muset chodit do zaměstnání.  

Abyste si vybudovali tak velkou finanční zásobu, přinášíme vám seznam návyků, které vám pomohou si finanční zásobu vytvořit. Naučte se je či osvojte si je co nejdříve, jen tak se dočkáte brzkého úspěchu, tím si buďte jisti.  

Kontroluje si své výdaje 

Doporučujeme si vytvořit tabulku v Excelu, kam si budete zapisovat veškeré vaše výdaje. Naprostým základem k tomu, abyste si vybudovali nějakou finanční rezervu, je vědět, kam peníze putují. Jen tak můžete naspořit více, pokud usoudíte, že za něco platíte zbytečně či více, než byste měli.  

Dnes existuje mnoho lidí, kteří si uvědomili a spočítali, kolik peněz potřebují na to, aby pohodlně žili. Zbytek si odkládali a díky tomu odešli do předčasného důchodu, v němž také neutráceli moc, jelikož si navykli na život s dostačujícím minimem.  

Zaplaťte svou budoucnost 

Abyste měli, z čeho v budoucnu žít, doporučujeme z každé současné výplaty zaplatit svou budoucnost, tedy poslat jistou sumu na spořící účet. Budete mít tak jistotu, že jste pro svou budoucnost něco udělali, navíc během těch let dojde ke zvýhodnění sumy, kterou jste na spořící účet vložili, a bude se vám dobře žít.  

Doporučujeme si odkládat takovou sumu, kterou stoprocentně nebudete postrádat. Myslete i nyní na výjimečné situace, které mohou nastat (například oprava spotřebičů v domácnosti).