Knihy pro podnikatele

Jaké knihy najdeme v povinné četbě podnikatelů?

Každý podnikatel musí mít na paměti, že je nutné, aby se neustále vzdělával. Přece jenom je třeba, aby si stále udržoval jakýsi přehled a rozhled, navíc bez rostoucího podnikatele nikdy nemůže růst i samotný byznys. Každý podnikatel ví, že dneska existuje mnoho možností, jak osobně růst. Můžete chodit na přednášky jiných úspěšných, kteří jsou přece jenom o kousek dál než vy. Můžete sledovat inspirující filmy, můžete si číst. Pokud se vám zatím líbí jenom to čtení, které vás taky může posunout dál, přinášíme vám pár tipů na knížky, které jsou rozhodně povinnou četbou podnikatelů.

K těm klasickým kouskům patří rozhodně knížky od Roberta Kiyosakiho. Tento muž rozhodně ví, co je v podnikání důležité, ví, jak se musí srovnat naše priority. Tento muž je taky autorem jakési bible finanční gramotnosti, která se jmenuje „Bohatý táta, chudý táta“. Tuto knížku musí přečíst každý podnikatel, musí mít na mysli neustále principy a rady, které jsou v knížce obsaženy, protože mu mohou v podnikání výrazně pomoct.

Nicméně existuje mnoho dalších knih, které je nutné si přečíst, aby pro vás ten svět podnikání nebyl tak těžký.

• Mysli a zbohatni

Tou klasikou, kterou najdete v povinné četbě každého podnikatele, je i kniha „Mysli a zbohatni“, kterou napsal Napolen Hill. Jedná se o bezpochyby nejprodávanější knížku všech dob. Je to knížka o úspěchu, o tom, jak se k němu postavit, jak myslí a vnímají bohatí a úspěšní lidé.

• Čtyřhodinový pracovní týden

O tom, jak lze zvládat podnikat i pracovat zároveň, je i kniha od Tima Ferrise. Ukazuje nám, jak se krok po kroku dostat ze zaměstnání ke svému vlastnímu podnikání, jak lze ze začátku obojí protkat, abyste se najednou neocitli bez pravidelného příjmu. Ukazuje nám i to, jak se pak v době vedení byznysu můžete cítit svobodní, jak můžete řídit svůj podnik z jakéhokoliv místa na světě.

• Žádné výmluvy

Skvělým výtiskem je i kniha od Briana Tracyho, která se jmenuje „Žádné výmluvy“. Jedná se o knihu, v níž máte popsáno, jak si můžete svůj život rozdělit do disciplín, jak můžete spravovat své finance, jak případně dobře prodáte rozjetou firmu. Je to zkrátka jakýsi návod na všechno, co se ve světě podnikání může stát.