Investování ve filmu. Jaké filmy z Wall street stojí za zhlédnutí?

Investování ve filmu. Jaké filmy z Wall street stojí za zhlédnutí?

I když koronavirus postihl prakticky každého z nás, neznamená to, že bychom měli upustit od investování. Právě naopak. Investovat bychom měli i nadále, dokonce nyní je nejlepší čas na to, abychom investovali například do padajících akcií firem. I ve světě investování totiž platí, že po každé bouřce vyjde sluníčko! Pokud jste však do nynějška se světem investování nepřišli do kontaktu, vyplatí se podívat se alespoň na některé filmy, které se týkají Wall street. Filmy týkající se Wall street totiž mohou asi nejvíce přiblížit, jak to ve světě obchodníků, makléřů nebo finančníků vlastně funguje.  

Riziko 

Znáte film z roku 2020, který nese název Riziko? Film pojednává o makléřích, kteří obvolávají klienty a snaží se o to, aby prodali co nejvíce akcií. Je to film, u kterého se ukazuje, že v tomto světě se musí dřít, dřít a dřít, protože akcie se ne vždy skupují samy bez pomoci makléře.  

Inside Job 

O něco novější film z roku 2010 nazvaný Inside Job je z žánru “dokumentární” a zkoumá důsledky tehdy ještě čerstvé finanční krize, která nastala roku 2008. Tento film by se mohl považovat i za aktuální, jelikož i nyní se svět potýká s jistou finanční krizí, která se projeví teprve v dalších měsících nejvíce. Ve filmu se kříží cesta několika finančních postav, mezi které se řadí manažeři, ekonomové i šéfové mezinárodních fondů.  

Arbitráž 

Před osmi lety byl vpuštěn do kin film Arbitráž, který pojednává o muži, jenž je správcem zajišťovacích služeb. Tento muž se snaží dokončit prodeje svého obchodního impéria dřív, než se přijde na jeho účetní podvody. Úkol však není snadné dokončit tak rychle, jak by sám očekával, jelikož mu to komplikuje řada dalších postav.  

Vlk z Wall Street 

K vůbec nejznámějším a také nejdelším filmům, které byly natočeny s tématikou Wall Street, patří rozhodně Vlk z Wall Street, kde si hlavní roli zahrál charismatický herec Leonardo DiCaprio. Film se zaměřuje především na éru v devadesátých letech minulého století, kdy to na Wall Street vypadalo trošku jako na divokém západě.