Kde se těšili ze zisků a kde byli smutní ze ztrát v době panující pandemie?

Kde se těšili ze zisků a kde byli smutní ze ztrát v době panující pandemie?

Není tajemstvím, že pandemie znamenala pro českou ekonomiku hrozné časy, které ještě ani zdaleka neskončily. Prakticky všechny podniky musely zavřít, aby nedocházelo k šíření nákazy, která byla bohužel pro řadu lidí smrtící. Svět se doslova zastavil pro majitele restaurací, kaváren nebo hospod, kteří nemohli otevřít ani venkovní zahrádky. Stejně tak to byly hrozné časy pro zoologické zahrady nebo hrady a zámky, které taktéž nemohly zahájit svůj provoz. Pojďme se však podívat na to, kdo na tom byl nejhůře z pohledu financí. Bezhotovostní placení totiž odhalilo, komu se během pandemie dařilo a kdo naopak třel smůlu.  

Největší ztráty padly na zábavní průmysl a na pohostinství 

Podle posledních statistik lze říct, že největší škody utrpěla dvě odvětví, a to konkrétně zábavní průmysl a také pohostinství. Zatímco zábavní průmysl musel uzavřít své brány úplně, maximálně mohl fungovat nějakým způsobem online, pohostinství mohlo využít alespoň okýnka, skrze která se mohla vydávat jídla. Pro řadu podniků bylo záchranou rozvážení jídla, které si lidé objednali skrze různé portály.  

I díky rozvozu a možnosti fungovat přes okýnko se pohostinské služby nedotkly nuly, ale držely se tak tak nad vodou. Samozřejmě se však musí zmínit to, že rozdíly v útratách před březnem a po březnu jsou obrovské.  

Zasaženy byly také sporty, dařilo se potravinám a lékům 

Nesmíme ale zapomenout na sporty, které byly taktéž zakázány. Uzavřít se musela koupaliště, také se musely uzavřít dveře sportovních areálů a hal. V útratách před pandemií a po pandemii je opět obrovský rozdíl.  

Na druhou stranu vysoké zisky zaznamenaly především potraviny a také léky. V těchto odvětvích se doslova trhaly rekordy. Zejména se obrovským ziskům těší online supermarkety, kde se na nákup čekalo i v několikaminutové frontě.