Citáty Jacka Ma o úspěchu i selhání

Citáty Jacka Ma o úspěchu i selhání

Ať už podnikáte chvíli nebo dlouhou dobu, občas potřebujete pořádnou dávku motivace. Každý může přijít do bodu, kdy neví, jak dál, kdy zkrátka stojí na mrtvém bodě. V takových chvílích postačí přečíst si pár motivačních citátů nebo četba knihy, která má motivační podtext. Pokud však na čtení knihy nemáte čas, doporučujeme vám přečíst si třeba motivační citáty Jacka Ma, jenž se řadí se svým majetkem odhadovaným na skoro čtyřicet miliard dolarů k nejbohatším lidem světa.  

Jack Ma moc dobře ví, jaké to je, když člověk klesne na dno, a jak moc člověk v takové chvíli potřebuje motivaci a potřebuje vědět, proč to dělá. Jeho začátky nebyly vůbec jednoduché, po skončení školy se mu nedařilo najít zaměstnání, lidé ho odmítali. Nakonec začínal jako učitel angličtiny a dnes je z něj vlastník internetového gigantu, který má miliardové tržby.  

Není tedy pochyb o tom, že Jack Ma moc dobře ví, jak moc mohou pomoct citáty, jak moc mohou tato slova “nakopnout”. Prozraďme si proto několik citátů Jacka Ma.  

Citáty Jacka Ma 

  • “Velmi důležitá věc, kterou byste měli mít, je trpělivost.” 
  • “Nikdy se nevzdávejte. Dnešek je těžký, zítřek možná bude ještě horší, ale potom vyjde slunce.” 
  • “Jestliže jste podnikatelem a nejste optimistickým, potom máte problémy. Lidé, které si najímáte, musí být optimističtí.” 
  • “Snažím se být šťastný, protože vím, že když šťastný nejsem, mí kolegové taky nejsou šťastní, moji akcionáři nejsou šťastní ani mí zákazníci nejsou šťastní.“ 
  • “Čím větší problém, tím větší příležitost.” 
  • “Život je krátký, tak krátký. Neberte proto práci tak vážně, užívejte si života.” 
  • “Jestliže chcete být úspěšní, učte se z chyb jiných lidí, ne z jejich neúspěchů. Bez ohledu na to, jak velmi jste inteligentní, tak či tak se můžete s těmito chybami setkat a potom budete vědět, jak se s nimi poprat.”