Co udělat během pátku, abyste se do práce v pondělí těšili?

Co udělat během pátku, abyste se do práce v pondělí těšili?

Jen málokdo se těší v pondělí do práce. Většina lidí si zoufá, že už je po víkendu, že ten víkend uplynul tak nějak rychle. V současné době drtivá většina lidí by chtěla, aby víkend měl pět dní a týden jenom dva dny, ale samozřejmě takto to udělat nelze. Je však jedno řešení – můžeme si ty pondělky zpříjemnit. Věřte tomu nebo ne, ale i pondělí je možné si zpříjemnit a i na pondělí se můžete těšit. Víte, jak? Stačí, když během pátku uděláte několik věcí, které si tak neodložíte na pondělí a které vám zajistí, že si víkend užijete a že si o víkendu stoprocentně odpočinete.  

Opravdu existuje hned několik věcí, které je možné udělat v pátek, aby byl začátek týdne o něco příjemnější a abychom se i na pondělí těšili. Prozraďme si, co tak během pátku tedy udělat.  

Urovnejte si konflikty se spolupracovníky 

Stalo se vám během týdne, že jste se s někým nepohodli? Pokud se tento spor bez zatím viditelného řešení táhne, raději ho v pátek vyřešte. Do práce se vám v pondělí bude chtít jít, nebudete tam chodit otrávení proto, že byste museli si konflikty se spolupracovníky urovnávat.  

Buďte v pátek co nejproduktivnější 

Myslete na to, že pátek je den jako každý jiný, nebuďte proto leniví a buďte opravdu velice produktivní. Pátek většinou svádí k prokrastinaci, ale nepodléhejte jí, spíše na sobě opravdu pracujte, jak jen to půjde. Pamatujte na to, že čím víc toho uděláte v pátek, tím méně toho budete mít v pondělí a tím se zvýší šance, že nebudete muset pracovat o víkendu. Práci si domů přece nechcete vzít nebo ano? 

Naplánujte si věci, jimž se budete v pondělí věnovat 

Plánování je skvělá věc, proto plánujte, jak jen to půjde. Naplánujte si na pondělí, co budete muset všechno udělat. Připravíte se na to jak fyzicky, tak psychicky. Sepište si, co bude v následujícím týdnu pro vás největší prioritou, nebudete pak chodit zmateně od jedné práci k druhé.