Proč by měly být čerstvé květiny v každé kanceláři?

Proč by měly být čerstvé květiny v každé kanceláři?

Co by mělo být v každé kanceláři? Každá kancelář by neměla postrádat pracovní stůl, který bude dostatečně velký a také dostatečně prostorný. Stejně tak by žádná kancelář neměla postrádat pohodlnou pracovní židli, která bude zádům dopřávat dostatečnou oporu. A mimo jiné by se neměly v kanceláři postrádat ani květiny, a to nejlépe čerstvé květiny. Právě ty totiž mohou mít dopad na to, jak efektivně pracujeme. Mohou nám podle všeho zvýšit chuť k práci. Nevěříte? 

Práce může člověka dostat do stresu a do deprese, tomu ostatně mohou zabránit čerstvé květiny, které si budete v kanceláři udržovat. Čerstvé řezané květiny jsou totiž podporovatelem v práci, což ostatně dokázal nedávný experiment, který se tímto zabýval.  

Květiny vám zvýší chuť do práce 

Do nynějška měli lidé ve svých kancelářích jen a pouze pokojové rostliny, které měly pročistit vzduch a přinést do kanceláře trochu příjemnosti. Jenže nyní by se měly do kanceláří přinést spíše řezané květiny, které podle prováděného experimentu mají zvyšovat chuť do práce, také mají zlepšovat náladu. Díky květinám navíc lidé mají větší tendenci soucítit s ostatními lidmi.  

Květiny nedělají jen radost 

Experiment tedy ukázal, že květiny nedělají jenom radost, ale jsou také pohonným motorem v nejednom zaměstnání. Květiny mají obrovský dopad na naše emoce, lidé díky řezaným květinám pociťují menší úzkost a lépe se vypořádávají se stresem, který se v zaměstnání často hromadí. Podle experimentu mají květiny pozitivní dopad na well-being.  

Pokud tedy zatím nemáte ve své kanceláři řezané květiny, co zaskočit do nejbližšího květinářství a takovou květinu si koupit? Určitě nebudete litovat toho, když si nařezanou kytičku do kanceláře přinesete. Ostatně nemusíte chodit do květinářství, kytičku si klidně natrhejte i na louce. Vždyť luční květiny to je to, co je dnes moderní.