Půjčka

Zásady, kterými se řídit při výběru půjčky

Půjčky – to je téma, které se nyní řeší v nejedné domácnosti. S příchodem koronavirové krize, která ještě bude mít šílené dopady na každého jednotlivého člověka, se zjistilo, že lidé nemají vytvořené takzvané hotovostní polštáře čili nemají žádné rezervy, ze kterých by mohli v případě výpadku příjmů brát. To vedlo lidi k jedné věci, a sice k půjčování si. A ten, kdo si zatím nepůjčil, to zvažuje. Pokud i u vás je téma “půjčky” stále na stole, je načase vědět, jakými zásadami se řídit, pokud byste se pro půjčky rozhodli.  

Srovnání půjček jako první krok 

Než se rozhodnete podepsat úvěr, který vám kupříkladu navrhne vaše banka, doporučujeme si jednotlivé úvěry na trhu srovnat. Pokud jste dostali vícero nabídek na úvěry, opět byste neměli srovnávání přeskočit. I když se vám totiž může zdát nabízený úvěr opravdu výhodný a bez chyb, jiná banka může nabízet ještě výhodnější podmínky. A to nezjistíte, pakliže si půjčky před jejich sjednáním nesrovnáte.  

V současné době existuje nespočetně mnoho různých on-line srovnávačů, díky kterým si můžete půjčky srovnat během chvilky. A radši tuto chvilku investovat, než abyste posléze zjistili, že jste se nechali nachytat.  

Vždycky si banku prověřte 

V této situaci platí pravidlo – důvěřuj, ale prověřuj. I když se vám banka může zdát být na první pohled opravdu skvělá a bezproblémová, můžete později zjistit, že tomu tak není. To, že dříve banka patřila k nejlepším na trhu neznamená, že je tomu tak i nyní. I banky se mohou dostat do problémů, u nebankovních společností nabízejících úvěry to platí dvojnásob. Proto si nezapomeňte danou společnost vždycky prověřit – nezávisle na tom, jestli je to důvěryhodná banka, nebo méně důvěryhodná nebankovní společnost.  

Opět tím přejdete pozdějšímu zjištění, že jste jenom skočili na špek a že vás vlastně okradli. I to se bohužel stává.