Půjčky na daně

Většina podnikatelů si na daně musela půjčit

Daně jsou každým rokem více a více nepříjemné. Bohužel je to povinnost, z níž se nevymotáme. Pokud nemáte svého daňového poradce nebo svou účetní, termín podání růžového formuláře byl pro vás stanoven na 3. dubna, tedy hned po velikonočních svátcích. Jestliže jste termín stihli, žádná sankce vás nepostihla. Co vás však postihlo, bylo placení vypočítaných daní. Bohužel letos bylo placení daní zvlášť zajímavé. Řada podnikatelů si totiž na zaplacení svých daní musela půjčit.

Bohužel daně jsou každým rokem vyšší, na tom se shodne většina podnikatelů. Proto by každý podnikatel měl na daně po celý rok šetřit. Stačilo by, aby si každý podnikatel na daně odkládal každý měsíc zhruba tři tisíce korun a půjčky by se mu vyhnuly. Jenže který podnikatel si spoří stranou po celý rok? Jen minimum z nich, bohužel.

Jelikož si živnostníci nespoří na své daně, nemůžeme se divit tomu, že si na zaplacení svých daní museli půjčit. Letos se jednalo o každého osmého podnikatele, který si na své daně musel půjčit d banky, nebankovní instituce nebo od rodiny a přátel.

Převládaly půjčky od rodiny a přátel

Podnikatelé se však díky daním v drtivé většině případů nechtěli zadlužit, proto si raději půjčili od rodiny nebo od blízkých přátel, kteří jim byli ochotni půjčit požadovanou sumu peněz. Je to skvělé, protože nejsou tak sužováni žádnými závazky, rodině či přátelům mohou splatit půjčku v řádech měsíců či let, nikoliv během několika nejbližších měsíců, kdy se k půjčce připočítají úroky.

Jak se půjčce na daně vyhnout příštím rokem?

Pokud to byl letos první a poslední rok, co jste si na daně půjčili, musíte si šetřit během celého roku. Postačí vám odkládat pouze tři tisíce korun měsíčně, na které zkrátka a dobře v žádném případě nesáhnete. Jenom tak si budete jisti, že placení daní zvládnete, aniž byste se museli vrhat do jakéhokoliv úvěru.