Toyota je i nadále nejhodnotnější automobilkou světa

Toyota je i nadále nejhodnotnější automobilkou světa

I když to nějakou chvíli vypadalo, že se tou nejhodnotnější automobilkou stane společnost Tesla, nakonec tomu tak nebylo. Svůj post obhájila automobilka Toyota, která už několik let sídlí na špičce vítězů. A nemůžeme se tomu ostatně divit. Mluvíme o automobilce, jejíž automobily jsou známé po celém světě. Prakticky neustále funguje a ani letošní rok ji nezastavil, i když se nenesl zrovna v dobrém duchu. Stále tak i po uplynutí koronavirového roku mluvíme o nadnárodním gigantovi, který na trh přichází s jedním modelem za druhým.  

Toyota obhájila vítězství 

Pro mnohé je to jistě až zarážející. Jistě se najdou daleko hodnotnější automobilky. Co třeba takové Ferrari nebo zmiňovaná Tesla? Přece jenom jejich automobily jsou daleko dražší, tudíž hodnota společnosti musí být vyšší. Jenže tomu opravdu tak není. Automobily nemusí být automobilka zrovna předražené. Stačí, když bude vědět, jak trh zaujmout. Hodnotu společnosti ostatně dělají zákazníci a zájem o ni.  

Jelikož si toto automobilky Toyota moc dobře uvědomuje, nemůžeme se divit tomu, že si už po sedmnácté v řadě obhájila titul nejhodnotnější automobilky světa. I když je pravdou, že nyní to bylo poměrně těsné.  

Mercedes-Benz je v patách 

Na záda totiž automobilce dýchal její dlouholetý rival, a to automobil Mercedes-Benz, která se taky letošní koronavirovou pandemií nenechala zastrašit. A i když to bylo letos opravdu velice těsné, díky široké nabídce ve všech segmentech Toyota opět dokázala zvítězit.  

Automobilka Ferrari skončila dvanáctá v žebříčku nejhodnotnějších automobilek světa, Porsche pak zůstalo desáté. A bohužel ani Tesla se nakonec tolik nepředvedla, jak se od ní očekávalo. Jednu chvilku se tyčila na druhém místě žebříčku, ale v druhém momentu se opět propadla. Přesto však zůstává velice ceněnou značkou kvůli své inovativnosti a pokrokovosti.