Svět technologií a ženy

Svět technologií a ženy – které patří k těm nejvlivnějším?

Žijeme ve světě, v němž nás všechny ovlivňují technologie. Bez technologií bychom nemohli žít tak rychlý a snadný život, jaký žijeme dneska. Díky technologiím můžeme vést dlouho rozhovory i s těmi, kteří jsou několik mil vzdálení, můžeme si s nimi vypisovat, jako kdyby byli hned vedle nás. Díky technologiím může mnoho firem fungovat tak, jak fungují. Je však nutné dodat, že i technologie mají své nevýhody, ale těmi se nyní nebudeme zabývat. Budeme se zabývat ženami, které jsou ve světě technologií nejvlivnější.

Pokud jste si mysleli, že svět technologií je záležitost jenom mužů, tak jste se šíleně spletli. Svět technologií je otevřen naprosto komukoliv, i ženám, pokud tomuto světu rozumí. Existuje hned několik žen, které se v tomto světě staly velice vlivnými, a my si je nyní pojďme představit.

• Safra Gatz

Safra Gatz je nejlépe placenou topmanažerkou na světě. Jejím roční plat se pohybuje kolem 41 milionů dolarů. V minulém roce byla dokonce opakovaně oslovena týmem současného amerického prezidenta Donalda Trumpa s tím, jestli se nechce stát členkou jeho kabinetu. Safra tuto nabídku odmítla a stále ji odmítá, přesto vztahy se současným prezidentem Spojených států amerických jsou stále velice blízké.

• Sheryl Sandberg

Tato žena je tou nejvlivnější ženou ve světě technologií. Jedná se o součást společnosti Facebook, kde se Sheryl snaží o to, aby se zničily fake news tedy podvodné a nepravdivé zprávy, či se snaží odvrátit jakousi hrozbu rostoucí regulace sociálních sítí.

• Susan Wojcickl

Jedná se o šéfku platformy Youtube a je druhou nejvlivnější ženou ve světě sociálních sítí. Od doby, kdy společnosti Youtube šéfuje, vzrostl počet žen ve firmě, a to z pětiny až na neuvěřitelných třicet procent. Díky ní se taky Youtube těší velkým úspěchům – letos překonal hranici. Jedná se o hranici počtu hodin, který lidé stráví na Youtube během jednoho dne. Letos se překonala hranice jedné miliardy.