Pro práci finančního poradce je důležitá motivace

Pro práci finančního poradce je důležitá motivace. Umíte se správně motivovat?

Pracujete-li jako finanční poradce, tak pokud máte skutečně patřit mezi ty úspěšné, nesmíte se do své práce nutit. Pokud se obecně nutíme do libovolné práce, jde to vždy mnohem hůře, než pokud práci děláme rádi. Samozřejmě se to s velice snadno říká, ale většina lidí prostě nemá na výběr a musí se nějakým způsobem živit. A to i přesto, pokud je jejich práce dvakrát nebaví. Pokud jste se však ve finančním poradenství zcela neminuli zaměřením, můžete si prostředí okolo sebe přizpůsobit tak, aby vás práce bavila.

Co vás nakopne k lepším výsledkům?

Většina finančních poradců pracuje v rámci klasických poradenských firem, které fungují na principu multilevelu. Právě tady však může velice snadno vzniknout demotivující prostředí. Je to zejména proto, že zde platí princip kolektivního úspěchu a kolektivní viny. Takové prostředí je ideální pro ty, kteří se chtějí takzvaně svézt s davem. Naopak může být velmi demotivující pro ty, kteří chtějí něčeho dosáhnout. Své znalosti a schopnosti totiž vlastně přenechávají poradenské firmě a sami jsou pouhým pěšákem. Mnohem více motivující však je pro cílevědomé finanční poradce možnost:

  • Svobody podnikání
  • Budování vlastní firmy
  • Získání vyšších provizí
  • Budování vlastní klientely

Pokud pracujete pro klasickou poradenskou společnost, nic z toho vlastně nemáte. Je to proto, že jste vázáni řadou smluv, které vás nutí nabízet konkrétní produkty a nikdy nemůžete jednat zcela svobodně. Pokud však chcete pracovat sami na sobě, je mnohem lepší volbou broker pool. Jedná se vlastně o servisní společnost, která je pro vás určitým zázemím, ale zároveň vám ve všech důležitých aspektech ponechává maximální svobodu.

Záleží především na vás

Jak budete úspěšní jako finanční poradce je především na vás samotných. Finanční poradenství jako takové totiž dělají lidé. Pokud chcete nabízet skutečně takové produkty, kterým věříte, chcete si budovat vlastní značku, vlastní klienty a mít možná získat vyšší provize, je čas vyzkoušet možnosti broker poolu.