Jak si vybrat pracovní notebook

Jak si vybrat pracovní notebook

Ke své práci v současné době potřebujeme jen jednu věc, a sice počítač nebo notebook. Mezi námi roste počet jedinců, kteří pracují z pohodlí domova nebo z kanceláře, přičemž není potřeba nic jiného než právě dostatečně výkonný notebook, který nám umožní dodělat si práci, kterou nestihneme, prakticky kdekoliv. Už to dávno není o klasických píchačkách, ale dnes je to právě o notebooku, díky kterému jsme mnohdy schopní udělat daleko více práce během dne.  

Jenže jak již bylo zmíněno, k práci se potřebuje především výkonný notebook, na který je spolehnutí. Otázkou ale je, jak si spolehlivý pracovní notebook vybrat, když je nabídka na trhu tak obrovská.  

Na co se zaměřit při výběru pracovního notebooku 

  • Rozměry 
  • Bezpečnost 
  • Podpora 
  • Možnost vzdálené správy 

Více informací 

Při výběru pracovního notebooku se člověk musí zaměřit na několik aspektů, na několik věcí či kritérií. Hlavní roli hrají především rozměry, konkrétně se informujte o velikosti úhlopříčky displeje, která by se měla odvíjet od pracovního režimu, ve kterém notebook funguje.  

Kromě toho se zaměřte při výběru pracovního notebooku na bezpečnost. Ve většině případů mají bezpečnostní incidenty počátek v některém koncovém zařízení firmy čili v některém notebooku. A kybernetický útok by mohl znamenat pro firmu také zkázu. Už dávno nestačí zabezpečení s pomocí hesla, je třeba zabezpečit počítač ještě jinými způsoby.  

Další kritérium, podle kterého si vybírejte pracovní notebook, je podpora. Porucha počítače je velice nepříjemnou záležitostí – u pracovního počítače je to navíc zdržení při práci. Pokud však bude podpora fungovat tak, jak má, notebook bude opraven prakticky ihned a vy tak nebudete muset zpomalit ve své práci. 

A samozřejmě by měl mít pracovní notebook možnost vzdálené správy. Díky této možnosti by IT technik nebo administrátor mohl řešit problémy na dálku, což se v mnoha situacích hodí.