Kancelář bez květin není kancelář. Jaké do ní patří?

Kancelář bez květin není kancelář. Jaké do ní patří?

Jak by měla vypadat kancelář? Kromě vyhovujícího pracovního stolu a židlí by v ní samozřejmě měly sídlit také květiny, respektive pokojové rostliny, které dodávají kanceláři nejen živost, ale také se starají o zdravé pracovní prostředí. Mnozí jedinci se domnívají, že květiny v kanceláři jsou zcela zbytečné, ale opravdu se podílí na čistém a zdravém pracovním prostředí, což je velice důležité. Ani v domácnosti nemusíme mít tak zdravé pracovní prostředí jako právě v kanceláři, kde trávíme často daleko více času a kde musíme být daleko produktivnější než kde jinde.  

Kromě toho bylo prokázané, že zeleň v kanceláři výrazně zvyšuje osobní spokojenost a také jakési vnímání kvality vzduchu. Taktéž bylo dokázané, že pokud jsou rostliny v kanceláři, zvyšuje se tím pádem výkon zaměstnanců, kteří jsou najednou daleko zdatnější.  

Abyste si však do kanceláře nepřinesli květiny, které nebudou zrovna plnit to, co mají, prozradíme vám několik druhů rostlin, které do kanceláře rozhodně patří.  

Fíkusy 

Do kanceláře patří bezesporu fíkusy, které odstraňují ze vzduchu takzvaných formaldehyd. Kromě toho pohlcují prach v místnostech, a to díky své elektrostatice. Navíc je to výjimečná dekorativní rostlina, která toho ke spokojenému životu příliš nepotřebuje.  

Tchýnin jazyk 

I když je tchýnin jazyk jedovatou rostlinou, to nic nemění na tom, že do kanceláře bezesporu patří. Pěstuje se většinou v menších nádobách kvůli krátkým kořenům. Dokáže však přežít prakticky jakékoliv podmínky, a tak i v případě vaší čtrnáctidenní dovolené vám neumře. Její hlavní schopností je pohlcování benzenu, xylenu a také trichlóretylénu.  

Palma 

Pokud chcete do svého interiéru přinést unikátní rostlinu, určitě byste měli do interiéru přinést palmu. Ta totiž dokáže zvlhčit vzduch a odstraní z něj toxiny, které jsou zdraví škodlivé