Rady o úspěchu, o nichž jste doposud neslyšeli. Stojí za nimi Elon Musk

Rady o úspěchu, o nichž jste doposud neslyšeli. Stojí za nimi Elon Musk

Pokud chcete ve svém životě uspět, určitě jste v minulosti slyšeli o mnohých radách, které radí úspěšnější méně úspěšným jedincům. Nevzdávat se, jít si stále za tím svým a naučit se říkat NE. To jsou rady, které se omílají na mnoha webových stránkách neustále dokola. Pravdou však je, že jeden člověk nedávno vyřknul rady o úspěchu, o kterých se doposud moc neslyšelo. Za těmito radami stojí Elon Musk.  

Elona Muska moc dobře znáte. Jedná se o muže, který stojí za automobilkou Tesla. Zároveň je to člověk, který stojí za Space X čili za společností, která zanedlouho bude pouštět obyčejné smrtelníky nahoru do vesmíru, aby jako turisté prozkoumali Měsíc.  

Právě tento člověk moc dobře ví, co je to dotknout se dna. Ví se o něm, že mnohdy zachraňoval automobilku ze svého, aby přežila a neválela se v červených číslech. Pojďme si však zmínit nevšední rady, které rozdával lidem, kteří to potřebovali.  

Nečtěte motivační články, ale konejte 

Úspěšní lidé nečtou motivační blogy plné motivačních citátů. Takto to zkrátka nefunguje. Čtou raději něco přínosného, ale mnohem raději přímo konají. Motivační citáty ani články plné motivačních řečí za člověka nevyřeší jeho problémy. To samotní lidé musí najít odpovědi na otázky, musí najít řešení.  

Pokud je to důležité, udělej to v každém případě 

Mnohdy člověk chce udělat něco, co je pro něj důležité a velké, ale šance nebo okolnosti mu nehrají zrovna do karet, a tak to zkrátka zabalí a nechá být. Jenže to je velká chyba. Pokud je to pro člověka důležité, udělat by to měl v každém případě.  

Mýlíte se, ale začněte se mýlit méně 

Žádný člověk není neomylný a ten, kdo si o sobě myslí, že neomylný je, se mýlí nejvíce. Elon Musk radí, aby člověk k sobě přistupoval tak, že se zkrátka mýlí. A jeho cílem by tedy mělo být – mýlit se méně. Přistupujte k sobě trochu kriticky, ale zase na druhou stranu se pochvalte, když si potvrdíte nebo vyvrátíte něco, v čem se ostatní či vy samotní mýlíte nebo v čem jste se mýlili.