Spánek úspěšných

Je pravda, že úspěšní spí málo? Prozradíme, jak dlouho spí Bezos nebo Trump

Říká se, že úspěšní lidé nespí dlouho do oběda, protože by ztratili drahocenný čas, který mohou věnovat rozvíjení svého byznysu. V mnohých článcích se však dočtete, že úspěšní lidé spí velmi málo, protože chodí spát v noci a naopak se probouzí s prvním kohoutím zakokrháním. Je to tedy pravda nebo je to jen fáma, která se šíří internetem? Zjistili jsme, jak dlouho spí úspěšní lidé, abychom věděli, jak to ve skutečnosti je.

Odborníci tvrdí, že je nutné spát minimálně sedm, osm hodin, abychom se cítili odpočatí, regenerovaní, abychom měli nastartované myšlení. Ti, kteří spí déle, jen ztrácí čas, zatímco úspěšní, kteří spí “tak akorát” už pracují na svých projektech, které je mohou posunout vpřed. Je však pravda, že úspěšní lidé spí tolik, kolik by normální člověk měl? Není i sedm hodin pro ně hodně?

Jak dlouho spí Donald Trump

Donald Trump je nejen hlavou Spojených států amerických, ale také je to významný podnikatel, který si za dobu svého podnikání prošel mnohými krizemi, z nichž se však vždy dostal s grácií. A jelikož i on vybudoval za svůj život mnohá impéria, zajímalo nás, jak dlouho spí. Spí skutečně sedm či osm hodin, jak doporučují odborníci? Z dostupných informací lze vydedukovat, že Donald Trump spí maximálně tři až čtyři hodiny, což je podprůměr. I tak však dokáže řídit Ameriku poměrně efektivně.

Trump však není jediný, kdo takto málo spí. V minulosti stejnou dobu spánku věnoval i Thomas Edison, kterého známe dodnes jako slavného vynálezce.

Jak jsou na tom jiní úspěšní?

Samozřejmě tři, čtyři hodiny jsou už extrémem. Mozek potřebuje odpočívat, je třeba mu odpočinek dopřát. Jiní úspěšní už dodržují dobu kvalitního spánku. NapířkladJeffBezos spí zhruba sedm hodin, a to od deseti hodin večer do pěti ráno. ElonMusk spí pouze šest hodin, ovšem Bill Gates dodržuje sedmihodinový rituál.

Známý miliardář Richard Branson si nastavil budíček na šest hodin. Chodí spávat o půlnoci, tudíž jeho doba spánku je zhruba šest hodin.