Jak zabezpečit finance a nepřicházet o ně

Jak zabezpečit finance a nepřicházet o ně

Máte pojištění? To je otázka, na kterou drtivá většina Čechů odpoví záporně. Lidé v současné době bohužel nemají pojištění, podceňují ho. Na druhou stranu jsou mezi námi ti, kteří pojištění mají, ale moc se o něj nezajímají, a tak klidně přichází i o stovky korun, i když se paradoxně snaží pojištěním či podobnými produkty ušetřit. Ať už spadáte do skupiny lidí, kteří si teprve budou pojištění zřizovat, nebo jste člověkem, jenž má pojištění už zařízené, existuje několik důvodů, proč by se měly kontrolovat pojistné smlouvy.  

Právě důvody dokazující, že smlouvy se musí kontrolovat, jsou způsob, jak zabezpečit své finance a jak o ně tím pádem nepřicházet.  

Zvyšují se ceny nemovitostí, vyplatí se připlatit si za pojistné 

Pokud sledujete aktuální trh s nemovitostmi, víte, že ceny nemovitostí neustále stoupají. Proto se vyplatí investovat do pojistného a vyplatí se za něj připlatit. Nemyslete si, že pojistky jsou drahé, vždyť jejich výše se pohybuje v řádech stovek korun, max dvou tisíc korun.  

Své peníze je ideální zabezpečit tím způsobem, že si zařídíte pojistku na problém, jenž vznikne kvůli vodě. Zatopení domácnosti nebo protékající střecha, to vše se do takové pojistky zahrnuje.  

Dávejte si pozor na dopisy od vašich pojišťoven 

Jistým způsobem si své finance můžete chránit tak, že si dáte pozor na dopisy od pojišťoven. Vyplatí se kontrolovat si a pročítat si všechny dopisy, které vám přijdou, dozvíte se tak o změnách v podmínkách a předejdete tak nesrovnalostem, jež vyplynou z nedostatečné informovanosti.  

Často se z dopisů může člověk dozvědět, jestli není pojištění zastaralé nebo jestli nedošlo či došlo k jeho plnění. Také je v dopisech obsaženo, jestli se pojištění třeba ruší nebo co je nově pokutováno a co naopak nikoli.  

I kontrolou dopisů od pojišťoven si můžete zachránit peníze, i díky těmto drobnostem o ně nebudete přicházet.