Jak ušetřit na tisku

Jak ušetřit na tisku? Tyto rady doporučujeme dodržovat

Tisk je dnes něco, bez čeho se žádná firma neobejde. Je mnoho věcí a dokumentů, které je třeba pravidelně tisknout. Když se máme podívat na to, o jaké se jedná, jde hlavně o:

  • Účetní dokumenty
  • Objednávky a faktury
  • Různé smlouvy

Kde se tiskne hodně, tam pochopitelně také výrazně stoupají náklady s tiskem spojené. A jak se dají snížit? V tom vám poradíme.

Začněte tiskárnou

Výběr je na trhu velmi rozmanitý a je třeba říci, že ne všechny možnosti jsou určené do firem. Výběr té pravé by měl být spojený hlavně s množstvím stránek, které se budou měsíčně tisknout. Právě volba správné tiskárny může zajistit, že se náklady budou držet v normálu.

Roli hraje i kapacita toneru

V čem konkrétně má vliv na úsporu peněz během tisku? Je to jednoduché. Při každém nákupu spotřebního materiálu platíte nejenom za náplň, ale platíte také za samotný obal. A čím více náplně v obalu je, tím méně zaplatíte za jednu vytištěnou stránku. Zde doporučíme tonery Brother, které jsou vyráběny i v takových velikostech, které se hodí do velkých firemních provozů. Kladem je i to, že dlouho vydrží.

Vliv má také nastavení tiskárny

Čím méně náplně si tiskárně vezme, tím samozřejmě lépe. Zde nesmíme zapomínat hlavně na to, že roli v tom má nastavení vaší tiskány. Pokud do ní vložíte cartridge Lexmark, je možné jednoduše ovlivnit to, kolik dané náplně si vezme. To má vliv opět jak na to, že vám dlouho vydrží, tak i na to, že budou náklady na jednu stránku menší. Ideální je takzvaný režim „koncept“, který na běžný firemní tisk plně vyhovuje.

Kolik vás stojí papír?

Ani ten není zadarmo a i ten může váš tisk prodražovat. I tady platí, že když netisknete nic speciálního, tak plně postačí použití toho obyčejného. Klasický balík, který obsahuje 500 listů tak lze hravě pořídit i za cenu, která se pohybuje v několika desítkách korun českých.