Jak správně poskytovat ochranné pracovní prostředky zaměstnancům

Jak správně poskytovat ochranné pracovní prostředky zaměstnancům

Ať už vlastníte stavebnickou firmu nebo podnikáte ve strojírenství, v každém případě se musíte postarat o své zaměstnance, respektive se musíte postarat o bezpečnostní stránku ve firmě. Je nutné dodržovat pokyny a předpisy týkající se bezpečnosti práce, přes to zkrátka nejede vlak. Nejde tu o to, že v případě kontroly ze státní správy vám může být udělena pokuta sahající do milionů korun, jde tu o to, že pokud nebudete mít vyřešené BOZP v podniku, ohrožujete tím zdraví svých pracovníků. Máte jakousi zodpovědnost, proto na to nezapomínejte. 

V souvislosti s bezpečností práce je třeba poskytnout zaměstnancům ochranné pracovní prostředky čili takzvané OOPP. Jenže se nabízí otázka, jak správně poskytovat ochranné pracovní prostředky, jak to stanovuje zákon?

Jak poskytovat ochranné pracovní prostředky zaměstnancům

Vybíráte vhodné ochranné pracovní prostředky? V tom případě se řiďte podle konkrétních podmínek, které jsou stanovené na daném pracovišti. Až budete mít vybrané ochranné pracovní prostředky, jejich životnost stanovujete vy jakožto zaměstnavatel, pokud tedy není stanoveno jinak samotným výrobcem. Pakliže by během práce došlo k opotřebení nebo poškození ochranných prostředků, zaměstnanci se musí poskytnout nové OOPP. 

Je důležité, aby OOPP zaměstnanci nezpůsobovaly zdravotní potíže. To by totiž mohl být důvod, proč by zaměstnanec ochranné pracovní prostředky nepoužíval. V takovém případě je zde možnost OOPP nahradit finančním plněním s tím, že si zaměstnanec koupí nadstandardní ochranné prostředky, zbytek si případně doplatí. 

I na to je tu firma Extéria

Pakliže je toho na vás příliš, ponechte to raději na firmě Extéria, což je přední poskytovatel poradenství v oblasti BOZP a PO. V současné době se firma pyšní nejen spokojenými zaměstnanci, ale také spokojenými klienty, kteří o svých zkušenostech napsali mnohé reference a recenze na internetu.