Češi využívají vkladové bankomaty, měsíčně do nich vkládají miliardy

Češi využívají vkladové bankomaty, měsíčně do nich vkládají miliardy

Dostali jste výplatu hotově nebo jste dostali darem určitý obnos a chcete si dát peníze na účet? Dnes už to není těžké, dnes už nemusíte posílat peníze na účet prostřednictvím pošty. Využít totiž můžete takzvané vkladové bankomaty, které se najdou na každém rohu. Stále jich přibývá, čemuž se ostatně nemůžeme divit. Češi si totiž vkladové bankomaty opravdu velmi oblíbili. To ostatně dokazují statistiky a průzkumy, které uvádí, že Češi si měsíčně do bankomatů vloží i několik desítek miliard korun.  

Výplaty na bankovní účet tedy nejsou tak časté, jak si mnozí mysleli. Mzda se vyplácí i na ruku. Ostatně peníze vkládané do bankomatů samozřejmě nejsou jenom mzdou nebo výplatou, může to být dar nebo jen přivýdělek stranou.  

V současné době si může vložit peníze na účet doslova každý člověk, vkladové bankomaty má takřka každá banka. Jak již bylo zmíněno, lidé si vkládají na účty miliardy korun, obvykle jsou vklady v řádech desítek tisíc.  

Zájem o vkladové bankomaty roste 

Nejedna banka registruje stále vzrůstající zájem vkladové bankomaty. Zájem začal růst už před lety, ovšem nyní zájem rapidně vzrostl. Důvodem zvyšujícího se zájmu může být i fakt, že jsou vkladové bankomaty přístupné i čtyřiadvacet hodin denně, navíc se vložená částka připisuje takřka okamžitě nebo do několika minut, což je velmi praktické.  

Podle průzkumů bank má zájem o vkladové bankomaty každý třetí Čech z deseti dotazovaných.  

Co jsou to vkladové bankomaty? 

Možná jste se ještě s vkladovými bankomaty nesetkali, proto se ptáte, co jsou vlastně zač. Vkladové bankomaty jsou bankomaty, které kromě klasických funkcí, jako je vybírání peněz, nabízí i další funkci, a tou je možnost vložit si na účet určitý hotovostní obnos. 

Funguje to tak, že se do bankomatu vloží karta, zadá se pin a po zvolení možnosti “vklad hotovosti” se vloží peníze, které jsou okamžitě nebo do pár minut připsány na účet.