Jak na business casual pro muže

Jak na business casual pro muže

Každý člověk ví, že do mnohých zaměstnání se musí člověk oblékat podle konkrétních pravidel, podle takzvaného dress codu. Stejně tak je mezi lidmi známo, že i velcí lídři firem se musí podle toho oblékat, že musí splňovat jistá pravidla, která se business casual týkají. Pokud patříte k velkým podnikatelům nebo pokud se blíží schůzka, na které chcete ohromit, respektive zaujmout, prozradíme vám, jak se vhodně obléknout. Rozhodli jsme se představit nejdříve business casual pro muže, na ženy se zaměříme opět někdy v budoucnu.  

V případě, že nevíte, co je to business casual, je to styl oblékání, který je formální, přesto komfortní. Nejedná se o nepohodlné obleky, ale o styl oblékání, který je společensky povolen a který zároveň nikde neškrtí ani netáhne.  

Podívejme se konkrétně na několik pravidel, které se týkají business casual pro muže a díky nimž se každý muž vždy adekvátně a vhodně oblékne při cestě do svého podniku.  

Pravidla business casual pro muže 

  • Kalhoty by vždycky měly sahat minimálně k botám, ne-li ještě níže. Rozhodně by neměly být kalhoty krátké, ale na druhou stranu nebudou dobře vypadat ani příliš dlouhé kalhoty.  
  • Košili je třeba mít vždycky zastrčenou a vždy je nutné, aby na košili byly zapnuté všechny knoflíky, které košile má.  
  • Pokud nechcete mít košili jen tak, bez ničeho, bez nějakého vršku, doporučujeme si vzít na košili svetr nebo pleteno vestičku. Tím dosáhnete uhlazeného a zajímavého vzhledu.  
  • Tenisky nejsou povolené. Povolené jsou polobotky, kožené boty, mokasíny nebo například oxfordky, k nimž si vždy vezměte slušné a zároveň také čisté ponožky.  
  • Nikdy nenoste příliš těsné oblečení nebo oblečení, které by odhalovalo příliš mnoho holé kůže, než je povolené.  
  • Vždy je třeba zakrýt oblečením tetování, pokud tedy tetování máte. Pokud jste například potetovaní na rukou, volte dlouhý rukáv sahající klidně až k předloktí.