I půjčka v insolvenci je reálné řešení

I půjčka v insolvenci je reálné řešení

Insolvence není zejména nyní nic, co by bylo výjimečné nebo občasné. Jedná se naopak o poměrně častou záležitost. Lidé zkrátka nemají na to, aby dostáli svým závazkům. Zatímco někteří si za to mohou sami, jelikož propadli závislosti nebo něčemu podobnému, jiní z důvodu koronavirové krize přišli o zaměstnání nebo je trápí dlouhodobá nemoc. Ať už jste se do takzvané insolvence dostali z jakéhokoli důvodu, můžete se z ní zase dostat. Pokud si nemůžete půjčit u svých známých či rodiny, nabízí se jako řešení půjčka.  

I když mnoho odborníků radí, abychom si v době, kdy už máme půjčeno, dál nepůjčovali, někdy není jiné řešení. Půjčky lepit půjčkou – to se zdá být jako ideální východisko ze situace, pakliže se nacházíte v insolvenci. Otázkou v tomto případě zůstává, jestli vám vůbec někdo půjčí.  

Do banky si pro půjčku nechoďte 

Ano, i v insolvenci vám může kdekdo půjčit. Jenže je zároveň pravdou, že do banky si pro půjčku ani chodit nemusíte. Pro banku jsou klienti v insolvenci obrovským rizikem, od kterého raději dávají ruce pryč. Proto si sjednejte schůzku v některé nebankovní instituci, která je ochotná vám půjčit. I když ne zrovna výhodně.  

Pokud si chcete půjčit v insolvenci, musíte počítat s jednou věcí, a sice že půjčka nebude zrovna nejvýhodnější. I pro nebankovní společnosti jste obrovským rizikem a banka si zkrátka nemůže dovolit přijít o peníze. Proto si stanovuje vysoké úroky nebo vysokou hodnotu RPSN, aby se jí risk zkrátka vyplatil.  

Jak vysoké částky si můžu půjčit v insolvenci? 

Nabízí se také otázka, jak vysoké částky si člověk v insolvenci může půjčit. Zpravidla si lze půjčit nižší částky, ale pokud si najdete ručitele nebo pokud můžete zastavit nějakou nemovitost, můžete získat i půjčku na několik stovek tisíc korun. Bez zástavy nebo ručitele však dosáhnete sotva na několik desítek tisíc korun. Bude to stačit k pokrytí vašich závazků či k tomu, abyste se dostali z tíživé finanční situace?