Zaměstnanecká krize

Jak to bude letos vypadat se zaměstnaneckou krizí?

Už od začátku nového roku se začalo spekulovat o tom, jaký vlastně tento rok bude. Bude o něco lepší než ten loňský? A jaké změny nám přinese? Co se týče změn, většina z nich je pozitivní, ale kdo ví, co se bude dít během dalších měsíců a dní. Jisté změny nastanou i na trhu práce, na kterém aktuálně vládne zaměstnanecká krize. V současné době se tvoří stále nová a nová pracovní místa, bohužel není lidí, kteří by na tyto nové pracovní pozice mohli nastoupit. Bude to letošní rok jinak nebo stále bude o zaměstnance nouze, jako tomu bylo vloni?

Podle odhadů by měla nezaměstnanost dál klesat. Lidé už nyní dostávají přidáno a s tím se nemá skončit. Vždyť zaměstnavatelé si nyní svých lidí váží, protože nemají za ně náhradu. Jaké změny či na co dalšího se můžeme těšit?

Co nám rok 2018 na trh práce přinese?

Podle všeho by se měly zefektivnit benefity. Jelikož jsou zaměstnanci nyní už zoufalí, budou se taky ve velkém nabírat schopní cizinci, kteří by obsadili volná pracovní místa. A bohužel je nutné zmínit, že se blíží i roboti. Některé firmy už začaly řadu svých zaměstnanců nahrazovat robotickými stroji, protože kvůli nedostatku pracovníků stagnuje výroba.

Ani letošní rok nebude konečný pro takzvanou „rvačku o zaměstnance“. Nezaměstnanost bude dál klesat a dál si budou konkurenční firmy přetahovat zaměstnance.

Co nás čeká dál?

Co se týče již zmiňovaných vyšší mezd, bude se zvyšovat plat zejména v logistice a ve výrobě. Zde by si měli zaměstnanci sáhnout dokonce na nadprůměrnou mzdu a firmy, které nabízejí podprůměrnou mzdu, rychle začnou ztrácet své zaměstnance.

Tržby budou růst i v maloobchodě. Kde se vyšších mezd nedočkají, tak v managementu. Zde budou výplaty na stále stejných cifrách.

Zaměstnavatelé kromě toho, že budou přidávat, se zaměří i na benefity. Právě bonusy navíc jsou nyní velice žádané. Budou se zvyšovat odměny za věrnost firmě a problémem nebude ani třináctý či čtrnáctý plat.