Ryby do akvária

Akvárium jako doplněk do obýváku. Jaké ryby do něj pořídit?

Domácí mazlíčci vyžadují mnoho péče a hlavně trpělivosti. V současné době si lidé pořizují hlavně tiché společníky, kteří jsou takřka nenároční. Takovými společníky jsou například akvarijní rybičky, které jsou vhodné pro jakéhokoliv chovatele. Jestliže patříte k začátečníkům, pořiďte si nenáročné rybičky, které nevyžadují žádné speciální krmení ani k životu nepotřebují žádné speciální rostliny.

Takových druhů je hned několik, celá řada z nich je dokonce i velice užitečná. Pojďme si říct nezajímavější druhy, které si může koupit i chovatel-začátečník.

Mečovka zelená

K těm nejzajímavějším druhům se řadí mečovka zelená. Jedná se o hejnovou rybku, která se nedoporučuje kupovat samostatně. K životu nepotřebuje velké akvárium, stačí jí jednoduché akvárium o šedesáti litrech. Co se týče teploty vody, neměla by být studenější než dvacet stupňů, ale na druhou stranu by neměla být teplejší než sedmadvacet stupňů Celsia.

Mečovka zelená potřebuje k životu rostliny, protože se velice ráda schovává. Kromě rostlin vsaďte i na kameny nebo jiné podobné akvarijní dekorace.

Živorodka duhová

Tuto rybku znáte především díky názvu paví očko. Opět se jedná o hejnovou rybku, kterou nedoporučujeme kupovat samostatně. Akvárium nemusíte pořizovat velké, zde platí, že pro tři rybky stačí dvacetilitrové akvárium. Co se týče teploty, teplota nesmí klesnout pod dvaadvacet stupňů a nesmí přesáhnout sedmadvacet stupňů Celsia.

Paví očka potřebují mít v akváriu kvalitní filtraci. Přespávají totiž na dně akvária, proto je nutné pravidelné odstraňování kalu. Jinak jsou to všežravci, pro něž je nejlepší strava s obsahem rostlinné a živočišné složky.

Black Molly

Dalším nenáročným druhem je černá rybka Black Molly. Můžete ji znát i podle názvu „živorodka ostrotlamá“. Minimální velikost nádrže musí být osmdesát litrů, ale jinak nepotřebují nic speciálního. Milují naprosto všechno, jsou to všežravci, kteří nepohrdnou ani zeleninou.