Zajímavosti ze života Warrena Buffetta, jednoho z nejlepších investorů

Zajímavosti ze života Warrena Buffetta, jednoho z nejlepších investorů

Pokud se pohybujete ve světě investic, nemusíme vám dlouze Warrena Buffetta představovat. Určitě víte, že se jedná o jednoho z největších investorů všech dob. Své investorské portfolio začal budovat už ve svých třinácti letech, tudíž by se dalo říct, že velice rychle a brzy našel svou cestu, kterou se má ve svém životě ubírat. To však není ta jediná zajímavost, kterou pro vás máme a která se tohoto jedinečného muže týká.  

Už ve svých šestnácti letech měl vyděláno přes padesát tisíc dolarů 

Jak již bylo zmíněno, Warren Buffett se do světa investování a byznysu dostal v poměrně raném věku. To jenom přispělo k tomu, že už ve svých šestnácti letech měl vyděláno přes padesát tisíc dolarů. A to na teenagera, který sotva vychodil základní školu, nebylo nic, za co by se měl stydět. Právě naopak. Jeho jmění by mu mohl kdejaký teenager v jeho věku závidět.  

Dodnes žije v domě, který si koupil v roce 1956 

Warren Buffet díky tomu, že se do světa byznysu dostal velice brzy, mohl už v poměrně mladém věku investovat i do nemovitostí. Například v roce 1956 si koupil pětipokojový dům, kde dodnes žije. Dům ho tehdy stál necelých dvaatřicet tisíc dolarů. Pokud byste si dnes chtěli koupit dům v této lokalitě, museli byste se rapidně plácnou přes kapsu. Dnes tam totiž domy stojí i přes dva miliony dolarů.  

Své první miliardy dosáhl v roce 1985 

I když začal podnikat už v době, kdy byl teenager, hodnota jeho majetku překročila hranici jedné miliardy dolarů až v roce 1985. Toho roku (a vlastně i v tentýž okamžik) došlo k pokoření hranice dvou tisíc dolarů za každou akcii společnosti Berkshire Hathaway. A právě této společnosti vlastnil Buffett velký kus, ostatně dnes je jejím majitelem v plném slova smyslu.  

Nejúspěšnější rok 2013 

Ovšem rok 1985 nebyl rokem, kdy vydělával nejvíce. Ta doba přišla až o několik let později, a to konkrétně v roce 2013. Toho roku totiž Buffett dokázal vydělat i 37 milionů během jednoho dne!