Vkusný obývací pokoj

Vyšperkujte obývací pokoj podle našich tipů

Návštěvy si zveme do našich útulných domácností takřka denně. Většinou jí chceme ukázat, co nového doma máme. Návštěvy zveme do svých obývacích pokojů, proto je nutné, aby právě obývací pokoj byl místo plné moderních trendů. Svůj obývací pokoj je třeba vyšperkovat, je třeba ho doladit mnohými doplňky. Otázkou je, co je nyní tak moderní, že si to můžu do svého obývacího pokoje pořídit?

Většinou nás trápí volné rohy, málo světla nebo holé zdi. S tím vším však dokážou zatočit doplňky, které dnes zakoupíte v každém obchodě s nábytkem. Důležité je vědět, jaké doplňky jsou vlastně in a po jakých se nesmíme ani podívat.

Jak vyplnit holé zdi?

Pokud vás trápí holá, prázdná zeď nad vaší televizí nebo nad gaučem, je načase sáhnout po obrazech. Obrazy jsou geniální doplňky, které si zamilujete na první pohled. Čím větší obraz zvolíte, tím lépe. V současné době jsou populární zejména abstraktní obrazy, které se hodí do každého obývacího pokoje, dále jsou populární především vícedílné obrazy s vlastní fotografií, které dokonale nahradí běžné fotky v rámečcích, které už nejsou tak moderní, jak bývaly.

Co se týče vzoru, jenž by měl být na obrazech, jestli si nepořídíte vlastní foto obraz, volte obraz měst, krajiny nebo zvířat. Takové obrazy totiž uklidňují.

Jak vyplnit prázdné rohy obývacího pokoje?

V každém obývacím pokoji se nachází prázdné rohy, které touží po vyplnění. Nejčastěji do nich dáváme vysoké květiny, které roh dokonale vyplní, ovšem ne každá rostlina je pro stín jako dělaná. Ideální je, když si pořídíte nějakou vkusnou lampu. Lampy jsou opět v kurzu, nejlépe uděláte, jestli si koupíte nějakou abstraktní, stříbrnou či jinak kovovou lampu, která na první pohled zaujme.

Kromě lamp a rostlin mohou volná místa vyplnit i knihovničky, což jsou také nedílné součásti každého obývacího pokoje.