Výhody a nevýhody sklokeramické desky

Výhody a nevýhody sklokeramické desky

Kuchyně je nedílnou součástí každé domácnosti. Dalo by se říct, že v ní trávíme nejvíce času, pokud nepočítáme ložnici. Jestli si v současné době kupujete nový byt či dům, dáváte si záležet na tom, aby byla kuchyně skutečně moderní. Součástí každé moderní kuchyně by měla být sklokeramická deska, která nezabírá tolik místa jako klasický sporák. Navíc je bezpečnější, tudíž ho ocení především rodiny s dětmi. Má však tento vynález i své nevýhody?

Sklokeramická deska je skutečně součástí každé moderní kuchyně. Chvilku trvá, než si zvyknete na ovládání, ale potom jde vaření jako po másle. I tato součást kuchyně má své výhody a nevýhody. Otázkou je, jaké to jsou?

Výhody sklokeramické desky:

  • bezpečnější
  • lépe se udržuje
  • hezky vypadá
  • rychle se nahřeje

Sklokeramická deska má celou řadu výhod. Patří k nim zejména bezpečnost, kterou ocení především rodiny s dětmi. Zatímco klasický sporák mohou děti snadno pustit (nebo alespoň plyn), u sklokeramické desky se dá nastavit dětská pojistka, kterou děti jen tak rychle nerozluští. Kromě toho se sklokeramická deska lépe udržuje. Jelikož je rovná, nemusíte s hadříkem otírat těžko dostupné spáry a místa. Navíc hezky vypadá a rychle se nahřívá, což ocení každá kuchařka.

Nevýhody sklokeramické desky:

  • dlouho zůstává horká
  • ovládání
  • možnost poškrábání

I pár nevýhod najdeme u tohoto geniálního vynálezu. Například jednou z nevýhod je to, že sklokeramická deska zůstává dlouho horká. Musíte si tedy dát pozor na to, abyste se nespálili. Pro mnohé lidi může být nevýhoda i ovládání. Než si zvyknete na to, že se políčko rozpaluje jedním stisknutím, dá to zabrat. A tou největší nevýhodou je to, že při čištění a umývání se může lehce poškrábat, pokud používáte špatné pomůcky. Vyhněte se tedy drátěnkám či podobným pomůckám, ať svou sklokeramickou desku nepoškrábete.