Hravost interiéru

Stop nudným interiérům! Dopřejte jim hravost

Při zařizování domácnosti většinou dbáme na to, ať je naše domácnost dle aktuálních módních trendů. Přece jenom se chceme před sousedy vytáhnout, a tak se snažíme vykouzlit z domu moderní doupě, které nám bude leckdo závidět. Pokud chceme z našeho domu vykouzlit moderní chrám, je nutné mít na mysli, že se nesmíme bát. Nesmíme se bát originality, nesmíme se bát hravých a pestrých barev. Móda tvrdí, že bychom měli stopnout nudnost a upustit uzdu naší fantazii.

Při zařizování interiéru dbejte na to, aby vaše místnost nepostrádala jistý šmrnc. Právě stylově zařízený pokoj vždy zaujme. Nebuďte však nudní, ale raději sáhněte po barevných a stylových policích, které dneska seženete v jakýchkoli obchodech s nábytkem nebo s bytovými doplňky.

Pokud máte v domácnosti nějakou stěnu, která je skutečně velká a nemáte nápady, čím byste ji ozdobili, co byste na ni pověsili, sáhněte právě po policových systémech, které jsou jemné, přesto zaujmou.

Jaké policové systémy volit, abychom zaujaly na první pohled?

Rozhodně byste si do místnosti neměli kupovat klasické uzavíratelné skříně, protože právě ty nejsou zrovna nejvhodnější. Hravý pokoj je ten, který má na zdech různobarevné poličky různých barev, které stěnu či větší plochu opticky rozbíjejí. Pokud nejste zastáncem barevných konstrukcí, nemusíte sáhnout po barvách, ale sáhněte například po jednobarevných policích, které se vám do interiéru barevně hodí, ovšem nejsou v celku, ale jsou to například oblouky nebo nepravidelné čtverce.

Aktuálním trendem v policových systémech jsou například jednoduché systémy dvou masivních, otevřených kruhových nebo čtvercových ukládacích rámů, které jsou spojeny s jednoduchou policí. Takové konstrukce se dají zavěsit jakkoliv – šikmo či vodorovně.

Jak pomocí polic pustit do pokoje světlo?

Možná se taky ptáte, jak pustit do pokoje světlo, protože je třeba váš pokoj tmavý nebo v něm není dostatek oken. Pomocí polic pustíte do pokoje více světla tak, když do prostoru vyberete polici, která má jenom pár otevřených dílců. Zajímavými kousky do domácnosti jsou i jakési otevření či zavřené moduly policových dílů.