Podle čeho vybírat svou novou banku

Podle čeho vybírat svou novou banku

Rozhodli jste se změnit svou banku, protože jsou předešlou jste nebyli spokojení? Byly vám účtovány nesmyslné poplatky či vám snad neustále vyvolávali? Pokud patříte k lidem, kteří chtějí změnit svou banku, pomůžeme vám s výběrem. Nabídka bank na trhu je totiž opravdu obrovská a je opravdu těžké vybrat si jednu, která vám bude vyhovovat. Abyste se výběrem banky nespálili, máme pro vás několik tipů či rad, podle čeho si novou banku vybrat nebo na co se dívat, o čem se informovat, než podepíšete smlouvu s novou bankovní společností.  

Jaké jsou poplatky? 

To hlavní, podle čeho banku vybírat, jsou poplatky. V ideálním případě by měl být účet zadarmo čili neměli byste za něj platit žádné poplatky ani žádný měsíční paušál. V současné době nabízí bezplatné osobní účty drtivá většina bankovních společností.  

Poplatky se však nebojí jenom s vedením účtu, ale pojí se také s výběry v bankomatech. Najděte takovou banku, která si za výběry z cizích bankomatů nic neúčtuje. Předejdete tím tomu, že vám peníze budou doslova mizet před očima.  

Jak je na tom internetové bankovnictví společnosti? 

Žijeme v moderním světě, na to pamatujte i při výběru nové bankovní společnosti. Určitě nebudete kvůli každému jednomu příkazu chodit do banky, proto byste se měli vždy dívat na kvalitu a provedení internetového bankovnictví. Dnes už prakticky každá banka nabízí i internetové bankovnictví. Vybírat byste si však měli banku s přehledným, jednoduchým, přesto dostatečným internetovým bankovnictvím, ve kterém nebude problém změnit PIN ke kartě nebo nastavit si trvalé platby.  

Můžete platit kartou přes internet? 

I když by se platba kartou přes internet mohla jevit jako naprostá banalita, přesto tuto funkci nenabízí každá bankovní společnost, bohužel. Proto se při výběru nové banky právě o tomto informujte, ať nejste nemile překvapeni.