Platby převodem už nejsou v módě, ukazují průzkumy

Platby převodem už nejsou v módě, ukazují průzkumy

Ve finančním světě se toho tolik mění! Dnes a denně jsou světu přinášeny způsoby, jak mohou provádět platby přes internet. Zatímco dříve se tomuto způsobu placení většina lidí vyhýbala, dnes se ví, že je to opravdu bezpečný způsob, jak převádět peníze. A samozřejmě je třeba konstatovat, že už to není jenom o platbách převodem, které by trvaly i několik dnů. Platby převodem naopak brzy ohlásí své sbohem. Pro dnešní populaci jsou totiž atraktivnější jiné způsoby on-line plateb.  

Je sice pravdou, že dříve jsme mohli přes internet platit jenom formou plateb převodem, ale je také pravdou, že tyto doby jsou už dávno pryč. V současné době platby převodem už nejsou v módě. Lidé nechtějí čekat dva až tři dny, než částka přistane na účet, na který přistát měla. Raději volí rychlejší a takřka okamžité platby kartou.  

Platba kartou je rychlejší než platba převodem 

Tímto tématem se v nedávné době zaměřovala nejmenovaná společnost, která zjistila, že platby převodem upřednostňuje asi jenom patnáct procent mladých lidí do třiceti let. V porovnání s takřka okamžitou platbou kartou je to opravdu mizerný výsledek, vždyť kartou platí třiapadesát procent.  

Možná si říkáte, že u starších lidí je trend trochu jiný, ale pravdou je, že tomu tak není. I u starších lidí platí naprosto to samé – pomalé a několik dní trvající platby převodem upadají a nahrazují je rychlé platby kartou, i když se musí při těchto platbách zadávat prakticky všechny informace obsažné na platební kartě.  

Platba převodem upadá především ve velkých městech 

I když je pravdou, že platba kartou upadá obecně po celé republice, nejvíce zavrhovaný způsob placení je to ve větších městech, kde žije víc jak sto tisíc obyvatel. Například v Praze tento způsob placení preferuje jenom šest procent lidí, což je opravdu velice málo.  

Průzkumy také odhalily, že se k platbě převodem uchylují lidé pouze v okamžiku, kdy jsou nějaké potíže s platební bránou. To se bohužel velmi často stává hlavně na místech, kde je špatné internetové připojení nebo když se otevře platební brána v nepodporovaném internetovém prohlížeči.