Nastavujete úrazovou pojistku? Pomůžeme vám s ní

Nastavujete úrazovou pojistku? Pomůžeme vám s ní

Každému člověku se může něco stát, k úrazům dochází doslova denně. Pokud však dojde k úrazu, najednou se řeší finanční situace. S úrazem se do práce nechodí, marodí se doma, tím však rodina značně střádá. Takový úraz může výrazně a negativně zasáhnout do rodinného rozpočtu. Aby došlo alespoň k nějaké finanční pomoci, doporučujeme si sjednat kvalitní úrazovou pojistku. Jenže takovou úrazovou pojistku většina lidí neví, jak nastavit. Zeptali jsme se proto odborníků, na co se při zřizování úrazové pojistky zaměřit a co raději ponechat tak.  

Samozřejmě úrazovou pojistku vám může kdekdo sjednat v pojišťovně. Nebo pokud máte svého pojišťováka, určitě se na něj smíte obrátit. Ovšem někteří lidé zrovna nefandí pojišťovacím poradcům, a tak raději chtějí zřídit si úrazovou pojistku zcela sami.  

Pojišťovny dnes rozlišují úrazy dlouhodobé s trvalými následky a pak krátkodobé úrazy, jejichž léčba není delší než několik dnů či týdnů.  

Zaměřte se na pojištění trvalých následků 

Jelikož větší finanční ztráty nastanou ve chvíli, kdy dojde k úrazům s trvalými následky, doporučujeme se u úrazového pojištění zaměřit právě na trvalé následky. U krátkodobých úrazů většinou chybíte v zaměstnání pár dnů, maximálně týdnů, dlouhodobé úrazy s trvalými následky však mohou ovlivnit váš celý život, a tak se na ně pojistěte.  

Zvolte si progresivní plnění 

Plnění za úraz se vypočítává buď lineárně, nebo právě progresivně. Pokud byste si sjednali plnění lineární, smluvní lékař pojišťovny ručí procento trvalého tělesného postižení, jež vznikne úrazem. Tou hodnotou se pak násobí sjednaná částka. V případě progresivního plnění celkové poškození zvyšuje násobek pojistné částky v několika stupních. Doporučujeme tedy sjednat si druhé, a to progresivní plnění. Jedná se o praktičtější plnění, díky kterému můžete dosáhnout na vyšší plnění pojišťovny.