Minimální mzda opět vzroste

Minimální mzda opět vzroste

V České republice se neustále řeší zaměstnanecká krize, respektive pracovní trh. I když to začíná být na pracovním trhu lepší, stále je ještě pravdou, že je mnoho pracovních pozic, ale málo zaměstnanců, kteří by byli schopní volná pracovní místa pokrýt. V současné době jsou v sedle stále schopní pracovníci, kteří si v mnohých firmách diktují podmínky. Už dávno nejdou jenom po platu, ale také jdou po benefitech, jimiž se jednotlivé firmy liší. Do toho všeho se však koalice rozhodla zvednout hranici minimální mzdy pro příští rok. Podle dostupných informací by minimální mzda měla příští rok vzrůst o 1250 korun, a to na částku 14600 korun. I když to zatím není stoprocentní, vše musí ještě schválit vláda, jedná se o dobrou zprávu.  

Minimální mzdu je třeba navýšit 

I když se koalice ANO a ČSSD neshodli na první dobrou v tom, o jakou částku je třeba mzdu zvýšit, shodli se na tom, že je třeba minimální mzdu navýšit. Zvýšení o 1250 korun bylo jakýmsi kompromisem, za který jsou ostatně obě strany rády. Podle obou stran by se měla minimální mzda posunovat i v dalších letech, jinak se prý z České republiky stane země levné práce, což je ostatně pravda.  

Nová minimální mzda se má zvednout opět v lednu, stejně jako tomu bylo letos. Musí to však ještě schválit vláda.  

Letos se minimální mzda zvedla o 1640 korun 

Jak již bylo zmíněno, letos se minimální mzda zvedla v lednu, a to konkrétně o 1640 korun na částku 13 350 korun. Následující leden by se měl také nést ve znamení zvyšování minimální mzdy, pokud tedy tento návrh projde při zasedání vlády. I když původně byly na stole tři varianty lišící se jen částkou, o kterou by se měla zvýšit minimální mzda, koalice se dohodla na zlaté střední cestě čili na zmiňovaném kompromisu, který dělá 1250 korun, což rozhodně není málo. Minimální mzda by se po takovém navýšení dostala na zmiňovaných 14 600 korun.