Máte v kanceláři horko? Zachrání vás klimatizace nebo ochlazovač vzduchu

Máte v kanceláři horko? Zachrání vás klimatizace nebo ochlazovač vzduchu

Letošní léto se dá přirovnat k aprílovému počasí. Zatímco jeden den venku kralují třicítky, druhý den je chladný den plný bouřek nebo průtrží mračen. V případě, že pracujete v kanceláři, deštivé dny jsou pro vás za odměnu. Ovšem dny, kdy venku panuje obrovské vedro, jsou pro vás spíše za trest. Důvodem toho je fakt, že i ve vaší kanceláři je doslova jako ve skleníku. V případě, že tomu tak opravdu je, jistě zvažujete klimatizaci. Mobilní klimatizace však není jediným řešením vzniklé situace. Pomocníkem v této chvíli může být také ochlazovač vzduchu.  

Možná si říkáte, že klimatizace a ochlazovač vzduchu jsou jedno a to samé zařízení, které ulevuje od hrozných veder v interiéru. Jenže pravda je někde jinde. Vůbec tím základním rozdílem mezi klimatizací a ochlazovačem vzduchu je, že klimatizace využívá chladivo a ochlazovač vzduchu namísto plynu využívá vodu nebo led.  

O ochlazovači vzduchu 

O ochlazovači vzduchu lze říct rovnou několik informací. Chladí méně, chladí s pomocí vody nebo ledu, což znamená, že je třeba vodu nebo led pravidelně doplňovat. Na druhou stranu je to ekonomičtější zařízení – spotřebovává méně elektřiny v porovnání s klasickou mobilní klimatizací. Jeho hlavní výhodou je fakt, že umí zvlhčit vzduch. Pakliže vás v kanceláři trápí vzduch velice suchý, vsaďte na sílu ochlazovače, který vzduch opět zvlhčí.  

O mobilní klimatizaci 

Co se týče mobilní klimatizace, ta je mezi lidmi daleko známější. Ovšem ne každý si o mobilní klimatizaci myslí něco dobrého. Stále jsou mezi námi lidé, kteří klimatizaci nevěří proto, že způsobuje zdravotní problémy. Pokud se však nastaví na příjemnou teplotu, která není přílišným výkyvem od teplot venku, žádné zdravotní komplikace nenastanou.  

Klimatizace se pyšní trochu vyšším chladícím výkonem. Ochlazuje ovzduší s pomocí chladiva, které se samo regeneruje za použití elektřiny. Většinou mají mobilní klimatizace kompresor, tudíž mohou být krapet hlučnější. V zimě však budou efektivně kancelář vytápět.