Lidé se zadlužují i kvůli školním pomůckám, ukázal průzkum

Lidé se zadlužují i kvůli školním pomůckám, ukázal průzkum

I když už školní rok dávno začal, mnozí rodiče pociťují dozvuky začátku školního roku ještě nyní. Důvodem toho je fakt, že se kvůli školním pomůckám zadlužili. To, že si Češi půjčují doslova na cokoli, to je všeobecně známý fakt, ale s příchodem školního roku míra zadluženosti stoupá. Mnozí rodiče nemají tisíce na to, aby děti vybavili novou aktovkou, pouzdrem a vším dalším, co se z počátku roku potřebuje. Navíc z počátku roku se také hradí kroužky a přispívá se do školních fondů, což je také finančně náročné.  

I letošní školní rok byl skutečně pro rodiče finančně náročný. Nedávný průzkum ukázal, že až čtyřiadvacet procent Čechů je ochotných se zadlužit právě díky školnímu roku, díky školním pomůckám.  

Většinou o půjčku žádají ti, kteří už nějaký úvěr mají 

Podle prováděného průzkumu o půjčky žádají zejména ti, kteří už nějaký úvěr mají. Většinou o půjčku jsou ochotni požádat rodiče, kteří mají více jak tři děti. Pro ty je začátek školního roku skutečně velice náročný.  

Školní rok je rok od roku finančně náročnější 

Pokud bychom se měli zaměřit na koupi jen těch levnějších produktů, stejně bychom uhradili v obchodech v průměru čtyři až pět tisíc korun. A to nepočítáme náklady, které se pojí se školními výlety, exkurzemi, stravováním, také s možností navštěvovat školní družinu.  

Jak ušetřit na školních pomůckách? 

Jestliže patříte k rodičům, které školní rok skutečně finančně vysává, možná se zajímáte o to, jak na školním roce ušetřit. Kupodivu to totiž lze. Jednou možností je třeba pořízení aktovky ze druhé ruky. Stejně tak lze ze druhé ruky pořídit jiné školní pomůcky, jako je penál nebo jako jsou třeba pantofle. Stačí se zaměřit na internetové bazary, případně je zde možnost navštěvovat second handy, které se po České republice rozšiřují rychlostí blesku.